27 лютого: яке сьогодні свято?

news

27 лютого день пам’яті святого рівноапостольного Кирила, вчителя Словенського.

Святі рівноапостольні Кирило і старший брат його Мефодій народилися в Македонії, в місті Солуні. Святий Кирило отримав чудову освіту, з 14-річного віку виховуючись з сином імператора. У 857 році обидва брати були відправлені імператором Михайлом у місіонерську подорож для проповіді християнства у хозар. Дорогою вони зупинялися в Херсоні і знайшли там мощі священномученика Климента, Папи Римського. Прибувши до хазарів, святі брати проповідували їм християнську віру. Переконливою проповіддю святого Кирила хозарський князь і з ним весь народ прийняли християнство. Князь хотів нагородити проповідників багатими дарами, але вони відмовилися від цього і просили князя відпустити з ними на батьківщину всіх грецьких полонених.

У 862 році почалася головна справа святих братів. На прохання князя Ростислава імператор відправив їх в Моравію для проповіді християнства слов’янською мовою. Святі Кирило і Мефодій склали слов’янську азбуку і переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол, Псалтир і багато богослужбових книг. Також вони вели богослужіння слов’янською мовою.

У народі 27 лютого називають День Кирила-Укажчика. Селяни виходили оглядати городи, намагалися затримати на них сніг. Вірили, що це зробить грунт більш родючим. Доглядали за землею і займалися посадкою в основному жінки, які могли привернути до цього своїх дітей.

За старих часів цей день називали жіночими взбриксами. До повитух з гостинцями приходили жінки, у яких вони пологи приймали.

Щорічно 27 лютого в світі святкують Міжнародний день полярного ведмедя.

Основною метою проведення Дня є поширення інформації про полярному ведмедя і привернення уваги суспільства до необхідності охорони найбільшого наземного хижака планети. Традиційно до цієї дати природоохоронними та екологічними організаціями готуються різні публічні акції і просвітницькі заходи.

Прикмети та повір’я

27 лютого краще не стригти нігті і волосся, не відвідувати лікарів. А ось покупки, здійснені в цей день, будуть вдалими. Придбані речі прослужать вам довгий час.

– Якщо за вікном гарна погода, то гряде невелике похолодання.

– Міцний мороз – до спекотного літа.

– Сонячний день – до теплого літа, але морози протримаються ще довго.

– Яка погода на Кирила, таким і серпень буде.

– Синиці щебечуть голосно – до потепління.

 

Іменини сьогодні святкують: Георгій, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір.

0 Комментариев