27 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

27 липня 2020 світ відзначає День п’яти випадкових зустрічей і День народження гамбургера. У Фінляндії – День соні, у США – День перемир’я ветеранів Корейської війни, День шотландського віскі, День прогулянки з домашніми рослинами, День крем-брюле, День ходьби на ходулях, День подяки волинці, у В’єтнамі – День пам’яті жертв на Острові Саба – Карнавальний понеділок, у Пуерто-Ріко – День Хосе Сельсо Барбоси, на Філіппінах – День Церкви Христа.

27 липня вшановується пам’ять святого Акіла або Акили – одного з 70 апостолів. За походженням він був іудеєм і народився в Понте, але згодом жив у Римі до тих пір, поки імператор Клавдій не видав указ про його вигнання. Разом зі своєю дружиною Прісциллою Акіла оселився в Коринті і там познайомився з апостолом Павлом. Разом вони стали займатися розповсюдженням християнської віри.

27 липня — день Акіли Солом'яного: історія, традиції та прикмети свята

День пам’яті преподобного Стефана Махрищського – він був другом преподобного Сергія Радонезького. Родом з Києва. Прийняв чернецтво у Києво-Печерському монастирі. Внаслідок посилення гонінь на православних з боку католиків пішов у містечко Махріще, де заснував обитель на честь Святої Трійці. Ненависть власників землі змусила його знову почати поневіряння. Повернувшись до Махрищської обителі, він заснував гуртожиток, де й помер у 1406 році.

Вважалося, що зараз настає час, коли потрібно догоджати польовому духу. Тому люди залишали в покосах для нього горщик каші або пучок жита. Також 27 липня часто йшли грозові дощі, тому люди без зайвої потреби намагалися не виходити з дому.

Головною небезпекою того часу були блискавки, від яких люди часто гинули. Однак все-таки з часом помітили, що одні дерева блискавки б’ють набагато частіше, ніж в інші. Так, згодом зрозуміли, що не варто перебувати в грозу під сосною, ялиною, дубом, березою – їхнє коріння сягає глибоко в землю і виконують роль своєрідних “антен”-провідників блискавки. А ось невисокий чагарник вважали найкращим притулком. Під час грози намагалися читати спеціальні замовляння.

Після дощу з’являлося багато грибів, і за ними в ліс 27 липня відправляли дітей, оскільки дорослі були зайняті польовими роботами.

Народні прикмети 27 липня

  • Яскраво-червоне сонце на сході ховається за хмарами – будуть дощі.
  • Суха погода – до теплої осені.
  • Чайки плавають у водоймах – буде добра погода.
  • Дощовий день – ще тиждень литиме.
  • Глухий грім – до тихого дощу, гучний – до зливи.

Що не можна робити 27 липня

  • У день Стефана Махрищського не можна вести переговори і розвивати ділові зв’язки, інакше угода може зірватися.
  • Не можна викидати залишки зі столу, краще віддати нужденним, зайнятися благодійністю.

День ангела

Іменини у Степана, Онисима, Петра, Миколи та Івана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Все дело в сыре. Чем отличаются бургер, гамбургер и чизбургер ...

27 липня 1900 року американський гастроном Луї Лессінг у Нью-Хейвені вперше продав гамбургер, «короля» світового фаст-фуду – біфштекс між двома круглими булочками, з соусом і листком салату. Популярність гамбургерів стартувала в 1904 році на Всесвітній виставці в Сент-Луїсі. Однак ще протягом 30 років американці продовжували віддавати перевагу хот-догам, смаженим курчатам та італійської піци. На початку 1930-х настав зоряний час бургерів, коли канзасець Уолтер Андерсон заснував першу мережу закусочних White Castle Hamburger, в меню яких входили гамбургери як основне блюдо. Остаточного успіху цього фаст-фуду сприяла мережа кафе Wimpy Grills, яка наділила гамбургери двома головними перевагами, які стали золотим правилом підприємств швидкого харчування: гамбургери почали продавати за дуже низькими цінами, а також була застосована технологія потокового приготування, що дозволяло витрачати на обслуговування відвідувача кілька хвилин. Історія самого успішного бізнесу на гамбургерах почалася в 1948 році, коли в каліфорнійському місті Сан-Бернардіно зустрілися брати Макдональд і Рей Крок, винахідник машини для змішування молочних коктейлів. В результаті був створений mcdonald’s, мережа якого почала зростати шаленими темпами завдяки введеної керівництвом компанії системі франчайзингу.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев