27 квітня – яке сьогодні свято?

news

27 квітня вшановують святого Мартіна, який жив в Константинополі і носив титул папи Римського.

Так сталося, що цей папа Римський, який жив у VІІ столітті, виявився більш ревним християнином, ніж Константинопольський патріарх Павло ІІ та імператор Констанс. І імператор, і патріарх стали сповідувати єретичне вчення монофелітів, тоді як папа Мартин залишався вірним християнству. Святителя неодноразово намагалися за наказом імператора вбити, але всі спроби виявлялися невдалими. Зрештою імператорові це обридло, й він відправив Мартина на заслання до Херсонеса Таврійського, де той і помер. Єресь монофелітів була засуджена в 680 році на VІ Вселенському Соборі. Мощі папи Мартина перенесли спочатку до Константинополя, а потім до Риму.

В народі цей день називали Мартином-Лисогоном. Вважалося, що цього дня лисиці починають рити собі нові нори. За декілька днів після нового переселення рудохвості бувають наче глухі й сліпі, тому їх можна ловити чи не голими руками. Якщо жаби на Мартина кричать, а після Мартина мовчать – неодмінно похолодає.

За традицією 27 квітня згадували ворона. Вважалося, що на Мартина він купає своїх дітей в калюжах і відпускають на сімейне життя.

До речі, 27 квітня були поширені оглядини і сватання з тієї ж причини – батьки з легкістю відпускали дітей з сім’ї для того, щоб вони створили свою родину і свій дім.

Вважалося, що в цей день дівчині на виданні або хлопцю, який планує знайти свою половинку, не можна було сидіти вдома – вони обов’язково повинні були на якийсь час суто символічно покинути батьківське гніздо.

Мартин Лісогон

ПРИКМЕТИ 27 КВІТНЯ

  • Воронам приписували магічну силу і говорили: «Ворона каркає до негоди, а ворон – на жаль».
  • Якщо хтось в лісі заспіває і побачить ворона – той натрапить на вовка.
  • Якщо ворон кряче на церкви – до небіжчика в селі, якщо каркає на хаті – до небіжчика у дворі.

ДЕНЬ ДИЗАЙНЕРА В УКРАЇНІ

27 квітня графічні дизайнери відзначають професійне свято. Це одна з найцікавіших і креативних професій. Дизайнери малюють, створюють рекламні плакати, унікальні логотипи і багато іншого.

ІМЕНИНИ 27 КВІТНЯ

В цей день іменини святкують: Олександр, Антон, Валентин, Іван, Мартин.

0 Комментариев