27 грудня: яке сьогодні свято?

news

27 грудня православна церква 27 грудня вшановує пам’ять святих мучеників Аполлонія, Филимона, Феотіха, Аріана, які постраждали в Єгипті за віру в Христа при правлінні імператора Діоклетіана, який славився численними гоніннями, організованими щодо прихильників християнського вчення. Аполлоній, побоюючись страждань і гонінь, попросив язичника Филимона переодягнутися в його речі і принести жертву ідолам.

Однак сам Филимон заявив, що вірить у Христа. Аполлоній після цього розкаявся і вже не став ховатися. Внаслідок, і Аполлоній, і Филимон були заарештовані і страчені після численних тортур. У тортурах брав участь язичник Аріан, проте він сам незабаром розкаявся і прийняв хрещення зі своїми охоронцями, старшим з яких був саме Феотіх. Всі вони були страчені язичниками, які звинувачували проповідників у зрадництві.

Наші предки вірили, що в цей день нечиста сила нишпорить по землі і будинкам, тому люди завжди наводили чистоту і порядок в житлах, щоб не розгнівати нечисть. Люди дуже боялися перевертнів,адже вони могли ставати і людьми, і тваринами. Також вірили, що в цей день чорт може перевтілитися в тварину. В цей день не забували вмиватися.

Народні прикмети 27 грудня

  • Яка погода буде 27 грудня, таким і лютий буде.
  • Теплий день – літо буде спекотним.
  • Погода змінюється впродовж дня – невдовзі відлига.
  • Вітер дме в однин бік, а хмари пливуть в інший – незабаром встановиться похмура і сніжна погода.
  • Вночі іній був – чекай снігопаду днем.
  • Над лісом видно сині плями – випаде сніг.

У п’ятницю, 27 грудня, іменини відзначають власники таких імен: Левкій, Фірс, Калліник, Аріан. Не забудьте привітати винуватців свята
https://maximum.fm/novini_t2

0 Комментариев