26 серпня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

26 серпня 2020 світ відзначає День влаштовування секретиків і День музичної йоги. У США – День жінок-вебмайстрів, День вишневого ескімо, День рівноправності жінок, День собак, День туалетного паперу, в Іспанії – Битва томатів, у Намібії – День Героїв, в Ірані – День трудящих, у Папуа-Нова Гвінея – День покаяння, в Аргентині – День солідарності (на честь дня народження матері Терези), День акторів, у Непалі – свято «Гаура Парва».

26 серпня вшановується пам’ять святителя Тихона, Задонського чудотворця (в миру Тимофій Савелійович Соколов), церковного діяча і богослова 18 століття, який вважається найбільшим православним просвітителем свого часу

Також церква 26 серпня шанує пам’ять Максима Сповідника – християнського ченця, філософа і богослова, відомого боротьбою проти єресей.

День Тихона

Наші пращури вірили, що у цей день потрібно начисто прибрати у сараях і погребах, щоб до зимових сховищ не пристала осіння гниль. Також у цей день стежать за горобиною: якщо цвітіння горобини пізнє, можна очікувати довгої і теплої осені.

У народі Тихону молилися про умиротворення душі. Також у цей день люди обходили будинок з іконою Божої Матері “Страсна”. Наші предки зазвичай влаштовувати генеральне прибирання в цей день у сараях і погребах, заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті.

Ще на Тихона слов’яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів вперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов’язані з урожаєм: “Коли грибовно — так і хлібовно”. Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.

Народні прикмети на 26 серпня

  • Туман над лісом – до хорошого урожаю грибів.
  • Тихий вітер – до теплої та сухої погоди, а буря – до дощового вересня.
  • Сова гупає вночі – до зміни погоди.
  • Грибів багато в лісі – до багатого врожаю хліба через рік.
  • Погода безвітряна – до шторму.
  • Сіно сиріє на сіннику – до дощу.
  • Молодий місяць червоного кольору – до сирої погоди.
  • Місяць в кільці – погода мінятиметься

Іменини у Іполита, Олексія, Якова, Конкордії, Максима, Костянтина, Ксенії, Василя, Миколи, Тихона, Євдокії, Івана і Парамона.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев