26 квітня: яке сьогодні свято?

news

26 квітня, віряни вшановують пам’ять мучениці Фомаїди, вшановують також пам’ять Кріскента Мирлікійського, відзначають Провідну неділю, а у світі відзначають День пам’яті про Чорнобиль.

За календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять мучениці Фомаїди. Їй варто молитися, щоб позбавитися від блудної пристрасті. У народному календарі цей день називають Фомаїди медунки, адже починає цвісти медунка, і масово вилітають джмелі. Прикмети на 26 квітня кажуть, що це дуже хороший день для жінок — він відкриває перед ними таємниці. Але важливо не робити того, що категорично не можна робити в цей день.

У це свято прийнято молитися святий Фомаїді. Вона протегує жінкам, допомагає у всіх справах, особливо, з лікуванням від жіночих хвороб. Також Фомаида позбавляє від пороків і шкідливих звичок і залежностей.

Сьогодні гарні будь-які лікувальні процедури, а трави будуть цілющими і чудотворними.

Також прикмети свідчать, що жінки сьогодні можуть дізнатися майбутнє. Сни цієї доби віщі і хороші. Вони не принесуть нічого поганого. Кожна жінка може побачити у сні, що її та її сім’ю чекає незабаром. Можна перед сном навіть поставити конкретне запитання, якщо відповідь дуже потрібен.

У православній церкві 26 квітня 2020 року вшановують також пам’ять Кріскента Мирлікійського – християнського мученика, який свого часу постраждав за віру в Христа.

Існують припущення, що мученик Кріскент був учнем великого Миколи Чудотворця, який є одним з найбільш шанованих християнських святих.

Згідно житію, Кріскент походив із знатного роду і жив у Мирах Лікійських. По дорозі в язичницький храм Кріскент побачив натовп, він хотів, щоб ті відмовилися від язичництва і прийшли до Христа. Дізнавшись про це, правитель міста розлютився.

На допиті Кріскента розпитували про його рід і походження, однак святий не сказав жодного слова. Правитель знав батька Кріскента і, бажаючи догодити йому, порадив святому принести жертву ідолам, а самому в душі залишатися християнином і вірити в християнського Бога. Однак святий відмовився.

Основні джерела вказують, що Кріскент проходив найжорстокіші муки. Його били безліччю великих каменів, часто стругали залізними зубами, щоб від відрікся від Христа. Мученик не став потурати правителю і його спалили.

У неділю, 26 квітня, іменини відзначають власники таких імен: Георгій, Дмитро, Марфа. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

 • Якщо верба зацвіла, то холодів більше не буде.
 • Ворони на верхівках дерев сидять – до тепла, посередині дерева – до похмурої погоди, на землі – до похолодання.
 • Зозуля голосно і протяжно кричить – до наближення теплих днів.
 • Зоряна ніч – до врожайного року.
 • Дуб розпустився – до теплого і погожого літа.
 • Якщо на дубі залишилося багато жолудів, то буде багатий урожай.
 • Йде дощ – перші дні травня будуть дощовими.
 • День теплий і сонячний – рік буде врожайним.
 • Якщо верба зацвіла – чекай теплої погоди.

26 квітня – заборони дня

 • Сьогодні не можна сумувати і плакати, інакше весь рік будуть неприємності.
 • Будь-який негатив і чвари в цей день будуть переслідувати дуже довго. Тому краще обійтися без скандалів.
 • Не варто сьогодні виконувати важку роботу.
 • Сьогодні не бажано піддаватися гріхам, адже заступниця цього дня протистояла ним.
 • Робота на землі теж заборонена.

 

 

26 квітня в Україні відзначають День Чорнобильської трагедії ...

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.

0 Комментариев