26 грудня: яке сьогодні свято?

news

26 грудня 2018 року вшановується пам’ять ченців Євстратія, Євгенія, Авксентія, Ореста, Мардарія. Починаючи з цього дня можна спостерігати за погодою протягом 12 днів, кожен з яких буде показувати, якою буде погода в кожному місяці наступного року.

Що святкують

День подарунків

Свято подарунків виникло у далекій Великобританії та пов’язаних з нею країн Британської співдружності, а саме в Канаді та Австралії, Новій Зеландії та на Самоа, Кірібаті і т. д.

Спочатку це день називався “Boxing day” і був неробочим днем. Невід’ємно зв’язувався з християнськими традиціями і відзначався на другий день після Різдва. Як правило, за цілком природних причин, тоді вчиняти благодійні подарунки мали більше можливостей саме забезпечені верстви суспільства: господарі підприємств, аристократи, купці і комерсанти. Подарунки відбувалися на адресу своїх підлеглих, слуг, робітників і прикажчиків, загалом всіх тих, хто на думку заможних людей не міг собі багато чого дозволити.

З часом ця традиція поширилася і на інші верстви суспільства, була підхоплена і розповсюдилася по всьому світу.

День святого Стефана

У другий день різдвяних свят, Римо-католицька церква згадує святого Стефана Першомученика.

Ім’я Стефана походить від грецького Стефанос, що означає «корона». Традиційно, Стефана зображають з мученицьким вінцем на голові. Стефан, за походженням єврей з Єрусалима, був християнином і одним із семи дияконів, котрі допомагали апостолам Ісуса Христа. Він загинув за віру близько 36 року, його каменувала єврейська громада у Єрусалимі.

Відповідно до Діянь апостолів, перед смертю Стефан молився, аби гріхи його переслідувачів були прощені їм. Свідком каменування Стефана був Савл – єврей з міста Тарс, в майбутньому апостол Павло та мученик. На згадку про мученицьку смерть святого Стефана священики у храмах вдягають на богослужіння червоні орнати.

Традиції та звичаї на 26 грудня – Стефанів день

У Польщі з Днем св. Стефана було пов’язано багато звичаїв. У костелі під час святої меси кидали зерно на згадку про каменування мученика.

Вечір 26 грудня називали «щедрим», оскільки прислуга в поміщицькому маєтку висловлювала своїм панам добрі побажання та отримувала почастунок і подарунки.

Після прийому стелю намащували медом та кидали зерно. Якщо воно прилипало, то це була доброю прикметою багатого врожаю.

26 грудня День ангела відзначають: Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Гаврило, Греман, Гігор, ван, Орест, Яків, – Анастасія, Ельвіра.

0 Комментариев