26 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

26 червня 2020 світ відзначає Міжнародний день рожевого вина, День народження зубної щітки, День боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, Міжнародний день у підтримку жертв тортур.

У США святкують День каное, День шоколадного пудингу, День косметолога, в Нікарагуа – День посадки дерев, у КНР – Вшанування Небес «Тянь-куан цзе», у Білорусі – День працівників прокуратури, на Мадагаскарі – День незалежності, на Фіджі – День спорту, у Таїланді – День пам’яті великого поета Сунтон Пу, в Румунії – День національного прапора, в Азербайджані – День Збройних сил, у Туркменістані – День працівників органів прокуратури.

26 червня православна церква вшановує пам’ять святої мучениці Акилини. Підліток Акилина жила в третьому столітті і ще в дитинстві звернулася до віри Христової. Своїх подруг вона також намагалася наставити на шлях істинний, за що була страчена. Мучителі не взяли до уваги навіть вік Килини: на момент загибелі їй було всього 12 років.

Традиції і повір’я

Говорили, що 26 червня з’являються ґедзі, оводи, які кусають тварин, і худоба від цього дуже страждає. Тому тварин намагалися виганяти на пасовища вранці, а заганяти в хлів вже опівдні, сподіваючись таким чином захистити їх від комах.

Також день був відомий тим, що 26 червня можна було вирушати на збори суниці – на той час вона вже дозрівала.

У народі свято називали Гречишниця, оскільки було прийнято сіяти гречку. Ця культура вважалася дуже вередливою, а тому намагалися дотримуватися термінів посіву. Сіяти гречку слід було в курну, суху або піщану землю при ясній і сонячній погоді.

У давнину день Килини, 26 червня, був відомий як свято каш. Селяни готували каші і хвалили їх перед сусідами. Кашу зазвичай виставляли на вулицю і пригощали малозабезпечених. Говорили 26 червня: “Гречана каша матінка наша, а хліб житній – батько наш рідний”. Безхатьки, пообідавши кашею, бажали господарям багатства і благополуччя, щоб гречка добре вродила.

Молоко на Килину не пили, хоча здавна їли гречану кашу саме з молоком. Існувала прикмета, що в цей день воно стає “акулячим”, шкідливим для здоров’я, адже від укусів комах худоба може стати скаженою.

Народні прикмети і що не можна робити

  • 1. Молоко в цей день не пили, хоча здавна їли гречану кашу саме з молоком. Існувала прикмета, що в цей день воно стає “акулячим”, шкідливим для здоров’я.
  • 2. Не можна на працювати – інакше гречка не вpoдить.
  • 3, Якщо огірки пізньої сівби не встигають дозріти до цього часу – значить, за прикметою, вони не будуть смачними.
  • 4. Багато комах – буде тепла і ясна погода.
  • 5. У ліс 26 червня ходити не варто – комарі покусають.

26 червня день ангела відзначають: Килина, Олександр, Олексій, Андрій, Анна, Антоніна, Данило, Дмитро, Іван, Яків. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

26 червня – Міжнародний день боротьби з наркоманією

Наркотики-не вихід: скажи наркотикам НІ

Прикро визнавати факт того, що історія боротьби зі зловживанням наркотиків та їх поширенням триває вже більше ста років, а наркоманія залишається однією з найстрашніших бід сучасності.

Все більше людей у світі піддаються спокусі думаючи, що так можливо вирішить всі свої проблеми.
26 червня багато країн світу відзначають Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом. До цієї дати фахівцями комунальної установи « ЦНСП» Оріхівської міської ради проведено експрес анкетування серед молоді громади віком від 16 до 35 років, метою якого було визначити відношення до проблеми наркоманії, виявити, яким чином молодь готова протистояти цій хворобі, допомогти тим, хто потрапив у її тенета. В цілому було опитано 96 чоловік із числа мешканців м. Оріхів, сел Мирне та Нестерянка. Всі опитуванні вважають наркотики та наркоманію – злом та страшною хворобою, але більшість не знає яким чином могли б запобігти проблемі чи допомогти тим , хто в неї потрапив.

Учасникам тестування роздано листівки «Відповідальність починається з мене. Наркоманія: основні факти» та брошури « Живи. Наркотикам – НІ» які містять змістовну інформацію профілактичного спрямування та телефони служб та благодійних організацій, які працюють з подолання даної проблеми.

Батьки, пам’ятайте : ваша увага до дітей та організація дозвілля підлітків, створення умов, що забезпечують корисне проведення вільного часу – найважливіші кроки запобігання проблеми наркоманії у ваших родинах!

0 Комментариев