26 березня: яке сьогодні свято?

news

У православній церкві 26 березня вшановують пам’ять Никифора-сповідника, який жив наприкінці першого тисячоліття нашої ери і прославився благочестивим життям і подвигами в ім’я віри. Залишив після себе безліч літературних праць, присвячених богослов’ю. Вважається, що саме на Никифора від зимової сплячки ведмеді прокидаються і залишають свої барлоги. Саме тому 26 березня намагалися в ліс без особливої ​​потреби не ходити. У народі говорили: “На Никифора стежки чорніють, а сніг тривожиться”.

Прикмети на 26 березня

  • Ведмідь вийшов з барлоги – холоди відступили, і не прийдуть до наступної зими.
  • Літо буде прохолодне і з дощами, якщо берези рясно “плачуть” соком.
  • Сонячний і сухий день віщував багатий урожай хлібів.
  • Тумани на Никифора – до частих дощів влітку.
  • Побачили, як гуси хлюпочуться біля воді і граються? Значить, різко потеплішає.

Що не можна робити на день Никифора

  • Згідно з народними прикметами, 26 числа не можна шкодити рослинам і деревам. Інакше накликаєш нещастя собі і близьким людям.
  • Недобрий знак – поранитися або порізатися на Никифора.
  • Сни, побачені в ніч з 25 на 26 березня, слід триматися в секреті, щоб запобігти лиху.
  • Денні сновидіння на Никифора завжди порожні, тому їм не потрібно надавати особливого значення.
  • Тим, хто з’явився на світ “, прикмети обіцяють міцне здоров’я, а також багато сил фізичних і духовних.

Іменинники – Никифор, Олександр, Терентій, Христина.

 

26 березня відзначається День Національної гвардії України.

Сучасна Національна гвардія України – підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверинитет.

Україна – унітарна держава і це вибір народу. Цілісність і єдність багатонаціонального українського суспільства, повага прав і свобод людини, дотримання законності та правопорядку, традиції активних і здорових народних ініціатив – запорука життя і процвітання держави, її цінності та національна ідея.

На захист цих цінностей покликана еліта українського суспільства – Національна гвардія України.

18-го березня 2015-го року, ураховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку, Президентом України був підписаний Указ № 148/2015, в якому День Національної гвардії України встановлюється як офіційне профільне свято, яке тепер щорічно відзначається 26-го березня. Цим же Указом визнається таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 26-го березня 1996-го року № 216 “Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України”.

В цей День ми вітаємо гвардійців і їх родини! Бажаємо їм Божого благословення, високого професіоналізму, здоров’я і стійкості!

 

 

26 березня – Всесвітній день розповсюдження інформації про епілепсію, або Фіолетовий день (Purple Day)

Фіолетовий день – це щорічна міжнародна акція, що проводиться 26 березня, завдання якої – розвіяти міфи про епілепсію і допомогти людям, які живуть з цим діагнозом. Вперше цей день відзначали в 2008 році в Новій Шотландії, Канада.

Автор ідеї Фіолетового дня – Кессіді Меган з канадської провінції Нова Шотландія. У 2008 році Кессіді було всього дев’ять років, але вона вже встигла зіткнутися з нерозумінням і глузуванням з боку однолітків і навіть дорослих, які нічого не знали про її захворювання і вважали, що у Кессіді проблеми з психікою.

Завданням Кессіді було звернути увагу людей на проблему епілепсії, розвіяти міфи про це захворювання і показати людям, що страждають від епілептичних припадків, що вони не самотні. Ідею дівчинки підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії.

26 березня - Всесвітній день розповсюдження інформації про епілепсію, або Фіолетовий день

 

0 Комментариев