26 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

26 березня 2021 року в світі відзначаються День самотності, Свято сумних осликів, День хворих на епілепсію або «Фіолетовий день».

В Україні – День Національної гвардії, у США – День помічника юриста, День власного свята, День шпинату, День нуги, у В’єтнамі – День молоді, в Сальвадорі – День життя, миру і справедливості, у Бангладеш – День незалежності, на Гавайських островах – День принца Кухіо, на Малі – День демократії.

Церковний календар: березень 2021

Православна церква 26 березня вшановує пам’ять Никифора-сповідника, який жив у кінці першого тисячоліття нашої ери і прославився благочестивим життям і подвигами в ім’я віри. Залишив після себе безліч літературних праць, присвячених богослов’я.

У народі говорили: «На Никифора стежки чорніють, а сніг тривожиться».

В цей день просто слід піти на риболовлю, особливо завзятим рибалкам. Так як вважається, що в Нікіфоров день відмінно судак клює, язь, окунь, плотва та щука.

До речі, зауважте, якщо гуси хлюпаються у воді, то і кльов буде хорошим. Так як зараз піст, то риба стане відмінною пісною стравою. Тому часто у цей час варили юшку.

Цей день краще провести час подалі від лісу, тому що як раз прокидається ведмідь, а його наші предки вважали людиною-перевертнем. Тому багато прикмет були пов’язані саме з цією твариною. Наприклад, іменинників вважали такими ж міцними і сильними, як ведмідь, але і такими ж повільними, навіть хода в них схожа. Такі люди надійно вберігають будинок та домашнє вогнище.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Народні прикмети:

 • якщо берези рясно «плачуть соком», то це говорить про холодну погоду влітку та дощі
 • присутність сонячного і сухого дня – про багатий врожай
 • наявність туману – про часті дощі влітку
 • якщо у воді почали хлюпатися гуси – про наближення потепління;
 • ведмідь прокинувся – настала справжня весна,
 • північний вітер і рання гроза – до холодної весни.
 • Якщо під час грози віє вітер південний, весна теплою буде.
 • На Никифора потрібно з повагою ставитися до рослин.
 • Якщо в цей день зрубати дерево, то можна накликати біду.
 • Сни з 25 на 26 березня безпечні, але краще про них нікому не розповідати.
 • Сновидіння, побачені вдень 26 березня, не виповняться.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

Що заборонено:
ходити без необхідності в ліс
наносити шкоду рослинам і деревам

У цей день іменини святкують Олександр, Терентій, Микола, Христина, Михайло та Григорій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар стрижки волосся: квітень 2021

26 березня - День Національної гвардії України

День Національної гвардії
26 березня Україна святкує День Національної гвардії України. Колишній День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України призначено відзначати згідно з Указом Президента України від 18 березня 2015 року.

До 2000 року свято відзначалося щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України «Про Національну гвардію України». Тож, як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000 роки, а як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України із залученням нових військових кадрів на добровольчій основі — з 13 березня 2014 року.

Сучасна Національна гвардія України – підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

26 березня – Всесвітній день боротьби з епілепсією, або «Фіолетовий день» | ЕГФ ЗНУ

Фіолетовий день (День хворих на епілепсію)
Щорічно 26 березня в світі відзначають День хворих епілепсією. Відзначати цю дату під назвою «Фіолетовий день» в 2008 році запропонувала 9-річна дівчинка Кессіді Меган, страждаюча від епілепсії, щоб показати, що люди з таким діагнозом такі ж, як і здорові.

Ініціативу Кессіді підтримали в різних країнах світу. З 2009 року кожен рік 26 березня активісти поширюють інформацію про епілепсію і необхідної першої допомоги людям з цим захворюванням. На аукціонах, ярмарках і спортивних заходах збирають кошти для допомоги людям із цим діагнозом.

Таких людей у світі чимало. Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. Воно проявляється раптовими судомними нападами. З цією особливістю пов’язана російська назва хвороби – «падуча».

Є відомості, що страждали на епілепсію багато відомих людей. У їх числі Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Данте Аліг’єрі, Іван Грозний, Наполеон Бонапарт, Федір Достоєвський, Альфред Нобель, Вінсент ван Гог.

 

0 Комментариев