25 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

25 вересня у світі відзначаються Всесвітній день фармацевта, Всесвітній день мрії, Всесвітній день легенів, Міжнародний день кролика, Європейський день грибів, День математичних оповідань, Міжнародний день мережива, Міжнародний день обізнаності про атаксію, День “Збережіть свої фотографії”.

У Молдові – День бабусі, у США – День дочки, День державних земель, День полювання на привидів, Субота “Перевірте дитяче автокрісло”, День екології дикої природи, День смітсонівського музею, День психотерапії, День кесадільї, День налаштування, День “Здивували одним хітом”, День адміністраторів досліджень, День полювання та рибної ловлі, День “запійного” перегляду серіалів, День лобстера, День коміксів, День приготування їжі, День працівників громадського харчування, День пекарні, День крабового м’яса, у Швейцарії – День святого Миколая з Флюэ, в Білорусі – Фестиваль “Дожинки”, у Мозамбіку – День збройних сил, у Франції – День революції, День визнання харк.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 25 вересня вшановує пам’ять великомученика Артемона. У народі день назвали Змійовик, цього дня змії повзуть в укриття, щоб перечекати зиму. А виповзають вони «на свободу» 4 червня (на Василіска).

Проповідник навернув до християнства стільки язичників, що утворилася велика громада, для якої він побудував і освятив храм. Імператор Діоклетіан, що заохочував гоніння на християн, наказав схопити Автонома, але святитель зумів сховатися. Надалі він продовжував проповідувати. Одного разу його новонавернені зруйнували ідольське капище, а язичники, побажавши помститися християнам, напали на храм і вбили святого Автонома, поплямивши вівтар церкви його мученицькою кров’ю. Диякониса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і поховала його. Під час царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя була споруджена церква.

Церковний календар: вересень 2021

У цей день можна займатися господарством та генеральним прибиранням будинку.

В цей день було заведено збирати горобину, з якої господині робили корисні вітамінні заготовки, приправляли медом і за повір’ями на Артамона «заряджали» їх цілющими властивостями.

Під час збору горобини потрібно було бути вкрай обережними й акуратними, бо випадкове пошкодження деревця вважалося дуже поганою ознакою для всієї родини і могло принести нещастя близьким.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Що не можна робити 25 вересня
Сьогодні не рекомендовано ходити в ліс, адже в цей день виповзають дуже багато змій.
А якщо побачили змію, то вбивати її в жодному разі не можна – накличете на себе нещастя.
Цього дня не можна перебувати в неприбраному будинку.

Прикмети на 25 вересня
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
багато жовтого листя на деревах – до довгої осені;
дощ – до затяжної зими;
багато жолудів – до теплої зими й родючого літа.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Іменини у Семена, Федора, Олексія, Миколи, Івана та Афанасія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев