25 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

25 листопада 2020 світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і День перегляду по сторонах.

В Індонезії – День учителя, у Польщі – День залізничника, в Таїланді – День пам’яті короля, в Естонії – Кадрін день, у Суринамі – День незалежності, на острові Норфолк – День подяки, у США – День евакуації в Нью-Йорку, День парфе, День регбі, в Боснії і Герцеговині – День державності.

У церкві 25 листопада вшановували патріарха Іоанна Милостивого, який, згідно з історичними даними, жив на території Олександрії в VI-VII ст.

Церковний календар: листопад 2020

Іван народився в сім’ї губернатора Кіпру і спочатку жив звичайним світським життям. Однак сталося так, що Іван втратив дружину і дітей, після чого вирішив присвятити себе Богу і вести аскетичний спосіб життя. Відомий був своєю добротою і турботою про бідняків. Незважаючи на те, що Іван (Іоанн) не був ченцем, народ все-таки вирішив зробити його патріархом. Вступивши у свої права, Іван тут же порахував, скільки жебраків знаходиться в Олександрії, після чого вирішив роздати їм усе своє майно. Надалі зробив чимало добрих справ, в тому числі викуповував полонених, давав притулок знедоленим. Саме за це він і отримав прізвисько Милостивий.

25 листопада - Іоанна Милостивого. Іван Милостивий

25 листопада: традиції та звичаї дня

В давнину у цей день закінчували весільний тиждень. Після цього справляли весілля вже наприкінці зими.

На Івана Милостивого погода, зазвичай, стоїть холодна і вітряна. У північних областях на землі лежить сніг. Дні світлі і яскраві, але короткі. Темніти починає все раніше і раніше.

Сніг, що випав 25 листопада, зазвичай, лежав до самої весни.

У цей день батьки молилися святому Іоанну Милостивому за своїх доньок і синів, просили їм міцного здоров’я і щасливої долі.

На Іоанна добре купувати речі. Вони прослужать вам довго. А ось дівчатам не варто в цей день купувати взуття на пару з подругою – до невдач на любовному фронті.

Наші предки вважали, що 25 листопада потрібно зробити хоча б одну добру справу. Цим, вірили вони, можна полегшити посмертну долю померлих родичів.

Народні прикмети на 25 листопада

  • Дощ іде 25 листопада – до 4 грудня будуть відлиги
  • Ще не похолодало – весна буде ранньою
  • Мряка вранці спостерігається – ввечері будуть заморозки
  • Хмари пливуть проти вітру – чекай снігопаду найближчим часом
  • Яка погода на Івана – таким і початок грудня буде
  • Сніг випав 25 листопада – пролежить до весни, а сама весна буде пізньою
  • Якщо в цей день зробити добру справу, то це обов’язково зарахується померлим родичам і полегшить їм долю на тому світі
  • Якщо до цього дня дівчина не обзаведеться хлопцем, то до Масляної буде одна
  • Покупки, здійснені в цей день, будуть вдалими і прослужать довго

Що не можна робити 25 листопада

1. Не купуйте цього дня взуття, адже це приведе до невдач в особистому житті.

2. Якщо вам треба вирушити у далеку дорогу, то краще зробіть це наступного дня.

3. Намагайтеся не сваритися одне з одним. Будьте дружніми та привітними.

 

25 листопада День ангела імені відзначають: Іван, Нил, Лев, Левко, Микола, Сава, Леонтій, Омелян. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

 

Багатий на вихідні грудень, або скільки відпочиватимемо наступного місяця

0 Комментариев