25 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

25 липня немає  міжнародних свят, проте, у світі все ж відзначають деякі національні урочисті дати – День Конституції в Пуерто-Рико, День Республіки Туніс, День пожежної безпеки Білорусі.

В Україні 25 липня є привід згадати важливу історичну подію – у 1687 році Гетьманом України було обрано Івана Мазепу.

У православній церкві 25 липня вшановується пам’ять святих мучеників на ім’я Іларія та Прокл, постраждалих за свою віру в II столітті. У народі день 25 липня називали плакальником, оскільки це був період активного випадання роси. Казали:

Святі Іларій та Прокл постраждали за свою віру в II столітті. Спочатку був заарештований Прокл, і його змушували зректися Ісуса Христа. Однак він залишився вірний Спасителю і передбачив імператору, що той незабаром сам повірить в Бога. Після цього за наказом імператора Максим Прокла прив’язали до колісниці правителя, а потім змусили бігти за нею. Мученик молився про те, щоб Господь зупинив підводу, і Бог виконав його прохання – ніякі зусилля не допомагали зрушити її з місця, і тривало це рівно до тих пір, поки Максим не підписав хартію, яка засвідчує, що проповідування християнства не є порушенням закону.

Однак правитель все-таки помстився Проклу – він наказав прив’язати його до стовпа і розстріляти. Воїни вмовляли Прокла зберегти собі життя і прийняти язичницьку віру, але він відмовився це зробити. По дорозі на страту Прокл зустрів Іларія – свого дядька, який також проповідував християнську віру. В результаті, він теж був заарештований і страчений разом з Проклом. Після страти учні поховали Прокла та Іларія в одній могилі.

Яке свято 25 липня: що потрібно обов'язково зробити в цей день ...

У народі день 25 липня називали плакальщиком, оскільки це був період активного випадання рос.

Традиції на 25 липня

25 липня намагалися вставати в цей день до світанку. Дівчата вірили, що ранкова роса здатна подарувати красу і молодість.

Дівчата, які хотіли зберегти красу і молодість надовго, вмивалися ранковою росою. Її пили вагітні жінки, щоб пологи пройшли легко. Цією ж росою обтирали маленьких дітей, щоб уберегти від злих сил.

Знахарі 25 липня весь свій час до заходу сонця проводили, збираючи цілющі трави. Згодом на їх основі готували зілля і використовували в народній медицині.

Народні прикмети на 25 липня

  1. Немає роси і туману – до майбутньої негоди і поганого врожаю.
  2. Багато грибів в лісі – до похолодання.
  3. Яка погода в цей день – цю ж слід чекати восени.
  4. Якщо день видавався не по-літньому прохолодний, то буде сувора зима.
  5. Пожовкле листя вершин дерев – до ранньої осені.
  6. Гучне дзижчання бджіл – до спеки.

День ангела: календар іменин на 6 - 9 червня

25 липня День ангела відзначають:  Івани, Андрії, Михаїли, Марії, Антони і Вероніки. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев