25 квітня: яке сьогодні свято?

news

25 квітня по народним календарем – преподобного Василія, єпископа Парійського, у народі – Василь Парильник. Сьогодні християни згадують святого Василя Парійського, який в VIII столітті був єпископом міста Парія. Наші пращури говорили, що в цей день земля «париться, як стара в лазні». Якщо було жарко, і грунт прогрівався, можна було сподіватися на хороший урожай. По лісах в цей день ходили обережно – побоювалися ведмедів, які вже вилазили з барлогу.

Назва обителі, де був єпископом преподобний Василь, в народному календарі перетворилося в характеристику святого. Так як до цього часу остаточно встановлювалася весна, Василя Парійського зробили відповідальним за потепління, що наступає.

На думку наших предків, в цей день ведмідь повинен обов’язково встати і вийти з барлогу. У минулі часи ведмедів називали берложнікамі. На Антипа в ліс намагалися не ходити, щоб не зустріти розлюченого клишоногого звіра.

Вважається, що 25 квітня зайці починають бігати вдень. У слов’ян існує чимало прикмет про зайця, який попадається назустріч, перебігає дорогу, заскакує в село або на подвір’я, ‒ всі вони обіцяють нещастя і біди.

Народні прикмети на 25 квітня

  • Теплий день 25 квітня – рік буде врожайним.
  • Верба зацвіла – прикмета того, що скоро буде потепління.
  • Сонячний день і холодний ранок – літо буде засушливим і неврожайним.
  • Якщо ранок видався холодним, а день ясний, то велика ймовірність сухого літа і неврожаю.
  • Якщо стоїть парка сонячна погода, то рік буде врожайним.

25 квітня День ангела відзначають: Православні: Василь, Давид, Іван, Ісаак. Католицькі: Марк, Ярослав

25 квітня: яке сьогодні свято

Міжнародний День ДНК

Цей день відзначають, щоб показати, що визнають важливість генетики і наукових досягнень у цій галузі. Саме цей день вибрали, тому що 25 квітня 1953 року були опубліковані результати дослідження структури молекули ДНК в журналі Nature. Тому в цей день проводять різноманітні спеціальні освітні програми та наукові лекції, а також виставки в багатьох країнах.

25 квітня – Міжнародний День ДНК – Міська поліклініка № 21

День дочки

День матері, сина, батька є, та є і День дочки. Немає ніяких даних про його історію установи, але відомо, що основним завданням дня є привернути увагу і суспільства, і держави до тих проблем, які є у дівчаток-підлітків. Адже їм часто потрібна допомога в соціалізації, знайомстві з професіями, допомога психологічна і правова, щоб подолати їх проблеми.

Сьогодні - День доньки - новини Києва та Київщини онлайн | Погляд ...

Всесвітній день пінгвінів

Цей день закликає людей пам’ятати, що потрібно зберігати тваринне розмаїття планети, а також різноманіття окремих регіонів і представників. Також важливо, що дата якраз випадає на період міграції пінгвінів для висиджування яєць і спаровування.

Всесвітній день пінгвінів 25 квітня: неймовірні факти - ЗНАЙ ЮА

 

0 Комментариев