24 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

24 вересня світ відзначає Всесвітній день моря, День незапланованих безумств, Міжнародний день караванника, Всесвітній день безтраншейних технологій, Всесвітній день проти патентів на програми.

У США – Швенкфельдський день подяки, День пунктуації, День десерту-фламбе «Вишневий ювілей», у Камбоджі – День Конституції, в Киргизстані – День сім’ї, миру і злагоди, у Домінікані – День святої Мерседес, у Таїланді – День принца Махідола, в Гвінеї-Бісау – День незалежності, у ПАР – День спадщини, в Перу – День збройних сил, в Австрії – День святого Руперта.

24 вересня Православна церква вшановує пам’ять святої Феодори Олександрійської

У північних регіонах в цей час буває вже досить холодно, тому в народі говорили: «Федорини вечірки – третя зустріч осені». У південних же регіонах помічали: «На Федору літо закінчується, а осінь починається».

Однак бабине літо не завжди дотягувало до цього дня. Іноді і до його приходу вже стояла холодна і сира погода.

У році дві Федори – осіння (24 вересня) і зимова (12 січня), одна – з брудом, інша – з морозом.

До дня преподобної Феодори всі роботи в городі і полі повинні бути завершені. Святу Федору вважали покровителькою озимих хлібів, тому в день її пам’яті ходили дивитися озимі сходи.

У цей день влаштовувалися «капустяні вечірки» – до однієї з господинь додому приходили гості. Вони разом готували різноманітні страви із капусти.

24 вересня – Федорини вечірки, Федорин день, Федора – замочи хвости

У народному календарі на житіє святої Федори немає і натяку. День її пам’яті був наповнений суто мирським змістом у вигляді прикмет і прислів’їв, пов’язаних з погодою.

У північних регіонах в цей час буває вже досить холодно, тому в народі говорили: «Федорини вечірки – третя зустріч осені». У південних же регіонах помічали: «На Федору літо закінчується, а осінь починається». Однак бабине літо не завжди дотягувало до цього дня. Іноді і до його приходу вже стояла холодна і сира погода.

«Федора – замочи хвости» – образна назва дня, яке вказує на те, що до кінця вересня всі частіше йдуть дощі і на вулиці стає сиро.

У році дві Федори – осіння (24 вересня) і зимова (12 січня), одна – з брудом, інша – з морозом.

До дня преподобної Феодори всі роботи в городі і полі повинні бути завершені. Звідси і вираз «Федори-обдери»: хліб, що залишився на корені, пропадає (оббивається, обсипається).

Урожай зернових до цієї дати було зібрано, селяни тепер були стурбовані станом озимини. Святу Федору вважали покровителькою озимих хлібів, тому в день її пам’яті ходили дивитися озимі сходи. Однак по осіннім сходам ще рано судити про майбутній урожай.

Прикмети 24 вересня:    

  • Сильні сходи озимих – до доброго врожаю.
  • Бджоли літають – до пізньої зими.
  • На Федору літо закінчується, осінь починається.
  • На Федору чорний бруд всі шляхи-дороги розквасив.
  • Не можна починати жодних справ на Федору – погана прикмета
  • Якщо людина народилася в день 24 вересня, то в якості талісманів їй підходять олівін і аквамарин.

Іменини у Германа, Дмитра, Сергія, Феодори, Євдокії, Петра, Діодора, Ії, Віктора, Романа та Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев