24 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

24 травня 2020 світ відзначає Всесвітній день шизофренії, Всесвітній день відеоігор, Європейський день парків та Міжнародний день тіари.

В США святкують День ескарго, День полювання сміттяра, День братів, День сонцезахисного крему, в Белізі – День Співдружності, в Еритреї – День незалежності, в Еквадорі – День Пичинчи

24 травня православна церква вшановує пам’ять просвітителів Кирила і Мефодія. За народним календарем дату називають день Мокія Мокрого.

У народі його прозвали Мокрим — по-перше, за співзвучністю з ім’ям, по-друге, тому що в його свято часто бувають дощі. Намагалися в цей день не працювати, тому що вірили, що тоді град поб’є посіви. Щоб град припинився, у вікно викидали помело. А коли пішов дощ, то намагалися вимокнути під ним, щоб волосся було красивим.

Проживав Мокій у III столітті в Римі, родом походив зі шляхетної і багатої родини. Ставши дорослим, він прийняв рішення виїхати у Фракію (провінція Римської імперії). Мокій оселився в містечку Амфіполі, де служив у християнському храмі священником. Він дуже ревно ставився до віри Христової, переконував прийняти її і язичників, за що був підданий страшним катуванням.

Мокія кидали на розтерзання диким тваринам, колесували, кидали в розпечену піч, стругали його тіло металевими кігтями. Але щоразу Господь давав йому сили витримувати випробування, залишатися цілим і неушкодженим. Тож в люті римський правитель наказав відрубати Мокію голову.

Слов’яни 24 травня в городах і полях не працювали. Заборони дотримувалися строго, бо згідно з народними забобонами на тих, хто порушить її, святий Мокій розсердиться, град нашле і всі посіви поб’є. Сьогодні дощ допоможе вам позбавитися від негативу!

На Русі 24 травня цілителі і знахарі намагалися зібрати якомога більше дощової води. В цей день вона особливу цілющу силу має. За допомогою такої води відчитують від смутку і туги, виконують ритуали на подружнє щастя, лікують різні недуги.

24 травня - День слов'янської писемності і культури — ВНЗ ...

День слов’янської писемності і культури

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. 24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.

У народі відзначають Арини капусниці, на Русі висаджували огірки і капусту, цим процесом займалися виключно жінки.

Що можна робити, а що не можна:

  •     Рекомендується завершити всі заплановані раніше справи.
  •     Не можна нікому нічого давати, оскільки в будинок може прийти бідність. Кажуть, що якщо в цей день віддати щось з дому, то сім’я втратить спокій.

Прикмети на 24 травня

  • – на Мокія мокро – літо буде дощовим;
  • – туманно і схід сонця багряний – чекайте грозового літа;
  • – дощ – ще сорок днів будуть дощовими; – жарко і сухо – до посушливого літа.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

Іменини сьогодні святкують: Кирило, Костянтин, Ростислав, Олександр. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев