24 січня: яке сьогодні свято?

news

24 січня 2019 року відзначають Федосія-Весняка. Цього дня передбачали, якою буде осінь. Також 24 січня святкують “солодке” свято – Міжнародний день ескімо.

За релігійним календарем сьогодні 24 січня віряни вшановують пам’ять Преподобного Феодосія Великого. Преподобний Феодосій жив у V-VI ст. і був основоположником спільножитних монастирів. Він народився в Каппадокії від благочестивих батьків. Володіючи прекрасним голосом, він старанно працював в церковному читанні і співі. Преподобний Феодосій гаряче молився, щоб Господь наставив його на шлях порятунку.

Преподобний Феодосій був надзвичайно милостивий. Одного разу, коли в Палестині був голод і до монастиря зібралося безліч людей, преподобний наказав всіх пустити в огорожу.

Феодосій Великий - фото 381551

Феодосій Великий

День пам’яті святого Неофіта на Кіпрі.

Поряд з Пафосом розташований неймовірно гарний, великий і один з найбільш відвідуваних на Кіпрі монастирів – монастир святого Неофіта. Він народився в селі Левкара, в якомулюди займалися плетінням мережива і виготовленням ювелірних прикрас. Неофіт став ченцем у юному віці, хоча батьки хотіли одружити його і зробити продовжувачем роду. Постриг прийняв у монастирі Іоанна Златоуста. Він більше часу проводив на самоті, читав молитви і обробляв виноградники, напам’ять вивчив Псалтир.

Неофіт хотів повністю усамітнитися, але йому відмовили в проханні, а коли відвідував Святі Місця Єрусалима, то спробував пожити в пустелі. Однак він її не знайшов і повернувся на батьківщину. І ось на Кіпрі Неофіт знайшов печеру, яку облаштував і жив там, а пізніше побудував церкву в ім’я Святого Хреста і спорудив невеликий монастир “Єнклістра”. Пафосський єпископ наполіг, щоб Неофіт не пускав нікого у своє поселення, тільки через чотири роки він погодився.

У кіпріотів є переказ про те, що Неофіт пробив невеликий отвір в даху побудованої ним першої церкви і слухав красивий монастирський спів. Це служило єдиною “розвагою” відлюдника.

Міжнародний день ескімо

Ескімо – це вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур’ю. І хоча його історія налічує вже кілька тисячоліть (є думка, що вже в Стародавньому Римі імператор Нерон дозволяв собі подібний холодний десерт), але Днем народження ескімо прийнято вважати саме 24 січня – бо як запатентувати його першим здогадався Нельсон. Свій винахід він назвав “ескімо-пай” – пиріжок ескімоса.

За однією з версій, слово “ескімо”прийшло від французів, які так називали дитячий комбінезон, схожий на ескімоський костюм. Тому морозиво, одягнене в щільно прилягає шоколадний “комбінезон”, і отримало таку назву. До речі, перше ескімо було без дерев’яної палички – вона з’явилася лише в 1934 році.

У Міжнародний день ескімо всі любителі цього ласощі можуть з’їсти його з особливим змістом, відсвяткувавши, таким чином, це свято. Головне пам’ятати, що за чинним Гостом ескімо може бути тільки на паличці і в глазурі, інакше це не ескімо.

Народні прикмети на 24 січня

– Яка погода на Федосія, таким і буде весь листопад.

– Якщо погода цього дня буде теплою, значить, весна настане рано. У народі казали: “На Федосія тепло – справа на ранню весну пішла”.

– Вранці йде сніг – ввечері вдарить мороз, і холодні дні триватимуть довго.

– На дахах 24 січня висять бурульки – лютий місяць буде теплим.

– Скиглить собака – хтось із родини захворіє.

Що можна робити 24 січня

1. Цей день варто провести зі своєю сім’єю. Кажуть, якщо зібратися усім разом – родина буде дружня і міцна.

Що не можна робити 24 січня

1. Цього дня не можна піднімати хустку, яка лежатиме на дорозі, адже накличете на своє життя біду.

2. Не приймайте ніяких подарунків від чужих людей.

 

У п’ятницю, 24 січня, іменини відзначають власники таких імен: Віталій, Володимир, Михайло. Не забудьте привітати винуватців свята

0 Комментариев