24 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

24 лютого 2021 відзначаються День смужок і цяток, Всесвітній день бармена, День народження лотереї.

На Кубі – День початку боротьби за незалежність, Міжнародний фестиваль кубинських сигар, в Естонії – День незалежності, у США – День торгових карток, День «Завдайте собі незручностей», День кукурудзяного коржа, День «Твін-Пікс», у Таїланді – День національного артиста, в Канаді – День боротьби з хуліганством, у Румунії, Молдові – Драгобеті, у Мексиці – День прапора, в Індії – День митного та акцизного управління.

Церковний календар: лютий 2021

24 лютого згадують про християнського святого Власія Севастійського. Священномученик жив у Малій Азії в ІІІ-ІV століттях. Згідно з житієм, Власій з юності вирізнявся благочестивим життям. Під час гоніння християн Власій сховався в печері з різними хижаками. Однак, ті не чіпали його, а навпаки, охороняли.
24 лютого 2019 – яке свято в Україні та що не можна
Згодом святого почали називати покровителем домашньої худоби.

Святий був благочестивим, лікував людей і здійснював чудеса. Ще день називають Власів, або «Власій – збий із зими ріг». Власію молилися про добробут у будинку і господарських справах, про зцілення від хвороб горла й небезпеки задушення кісткою.

У народі цей день називали Коров’ячим святом, оскільки худобі 24 лютого випадав найкращий корм. Також селяни присвячували коровам ритуальні обряди, щоб уберегти тварин від нечистої сили.

У цей день також починалися скотинячі базари, на яких продавали й купували корів.

З давніх часів існує традиція готувати 24 лютого печеню. Ідеально, якщо її приготують зі щойно зарізаної домашньої худоби. Водночас корів сьогодні чіпати не можна, і печеня з телятини не принесе у вашу сім’ю добробуту.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Що не можна робити:
У цей день категорично заборонені сварки в сім’ї.
Не рекомендується цього дня перебувати в неприбраному будинку.

Народні прикмети:
Якщо цього дня багато снігу, то незабаром настане весна і в травні буде багато зелені.
Відлига наступила в цей день – морозів більше не буде.
Якщо багато довгих бурульок, то весна пізня буде.
Грім – до сильних вітрів.

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця


24 лютого День ангела святкують: Влас (Власій Севастійський), Дмитро, Федора, Захар, Всеволод, Гаврило. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

24 лютого – офіційний день народження лотереї. Ця дата вибрана не дарма, адже 551 рік тому в Бельгії була влаштована перша благодійна лотерея, яка і поклала початок найпопулярнішій азартній грі усіх часів і народів.

У перекладі з італійської слово «лотерея» означає «доля». І цю долю щодня випробовують сотні тисяч людей.

А от перша лотерея, де офіційно виграш сплачувався грошима, відбулася у Флоренції. І саме з Італії ця гра розійшлася по всьому світу.

0 Комментариев