24 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

24 листопада у світі відзначаються День еволюції, Міжнародний день вина “Карменер”.

У США – День сімейних опікунів, день Ді Бі Купера, День “Що тобі подобається в Америці”, Дурна середа, День вашого унікального таланту, День музичного автомата, День “Один на один з фартухом”, День сардин, День коричневих локонів, День завоювання друзів і надання впливу на людей, в Туреччині – День вчителя, в Португалії – День наукової культури, в Конго – День революції, в Таджикистані – День Державного прапора, в Індії – День мучеництва гуру Тегха Бахадура, День Лачіта.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Православна церква 24 листопада вшановує пам’ять преподобного Федора Студита. У народі вважається, що саме з цього дня починає стикнути земля. Інша назва свята “Федір Заметуха”.

Про цей день в народі говорили, що Федір землю студить і викликає справжні морози. До цієї дати потрібно завершити всі сільськогосподарські роботи.

Дівчата в цей вечір ворожать на свого судженого. Цей день вважається вдалим для торгівлі. Багато селян 24 листопада відправляються на ринок і продають домашні товари. У цей день для міцного здоров’я потрібно з’їсти щось солоне (наприклад, шматочок оселедця), або зубчик часнику.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Великомученик Міна жив в III столітті, служив воїном при імператорах Діоклетіані і Максиміані. Одного разу він залишив військову службу, пішов у пустелю, багато часу проводив у пості і молитві. Пізніше з’явився на язичницьке свято і звинуватив усіх присутніх у безчесті. Він сказав, що раніше теж був язичником, але прийшов, щоб відкрити очі людям на істинного Бога.

Правителі переконували його зректися своєї віри, а за відмову довго мучити. Ув’язнили в темницю, де незабаром і вбили. Останки святих мощей Міна християни поховали у нього на батьківщині.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

24 листопада – день пам’яті мученика Віктора

Віктор жив у II столітті і був воїном при правителі Антоніні. Воєначальник Севастьян хотів, щоб Віктор зрікся Христа, і погрожував йому смертю. Віруючий відповідав, що страждання за Господа – благо, і він буде радий, якщо йому вдасться їх випробувати. Віктора довго і страшно мучили, в кінці здерли шкіру і спалили.

Деяка Стефаніда, бачачи страждання Віктора, теж оголосила себе християнкою. Її викликали до правителя, той просив дівчину напоумитися і поклонитися ідолам. Відмовившись, вона також стала жертвою жорстоких тортур і незабаром померла.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Наші предки в цей день проводили невигадливий обряд – вибирали собі головку часнику, чистили її, а потім перераховували зубчики. Парна кількість – дівчина вийде заміж в наступному році, непарна – довго ще їй сидіти в дівках.

Другий ритуал ще простіший – потрібно було з’їсти на ніч що-небудь солоне і поставити на стіл склянку з водою. Лягаючи спати, вимовити: “Суджений-ряджений уві сні прийди, мені попити водиці принеси” – тоді присниться майбутній наречений.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Прикмети погоди 24 листопада

  • яскраве сонце – незабаром похолодає;
  • сонце світить, але не гріє – зима буде холодною;
  • мокрий сніг – протягом тижня настане відлига;
  • на вулиці тепло – зима буде теплою, і навпаки.
  • ворони влаштували гніздо недалеко від будинку – чекай біди;
  • знайти калину в лісі 24 листопада – до удачі в майбутньому;
  • скільки лелек над головою паморочиться – стільки буде проблем.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Що не можна робити 24 листопада

Не влаштовуйте сватання і весілля – подружнє життя буде нещасливим. Не варто з’ясовувати стосунки, зустрічатися з недругами і недоброзичливцями – є ризик спровокувати конфлікт.

 

Іменини у Віктора, Вікентія, Максима, Стефаніди, Федора та Євгена. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

 Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев