23 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

23 вересня 2020 світ відзначає День народження жувальної гумки, День чайних драконів, Celebrate Bisexuality Day, Міжнародний день жестових мов, Міжнародний день боротьби з незавершеністю дітьми школи.

У Бразилії – День морозива, в США – День профілактики падінь, День шашкової мови, День контролю температури, День собак у політиці, День синдрому неспокійних ніг, в Італії – День зеленої кави, Свято сиру, в Японії – Свято осіннього рівнодення, у Брунеї – день учителя, в Канаді – день дерева, у Бутані – день благословенного дощу, у Франції – день гастрономії, в Аргентині – день політичних прав жінок, у Киргизстані – день державної мови, в Саудівській Аравії – Національний день, у Литві – день пам’яті жертв геноциду.

23 вересня вшановується пам’ять святителів Павла і Петра – єпископів Нікейських. Згідно з переказами, жили вони в IX столітті під час правління царя Льва Ісаверяніна. Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що загuнув мучeницькoю cмеpтю. Павло проповідував на території Нікеї, про його життя мало відомостей.

Традиції та звичаї на “осінніх” Петра та Павла

Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що загuнув мучeницькою смeртю. Відомо, що Петро вів листування зі святим Федором. Що стосується Павла, то він проповідував на території Нікеї, і про його життя не збереглося жодних відомостей

Зазвичай саме 23 вересня на Петра Павла  прийнято було зривати горобину і вішати грона над дахами будинків. Слов’яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злuх сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвoроб.

Однак 23 вересня не можна було зривати всю горобину з дерев – залишали також ягоди і для птахів. З горобини в старовину готували дуже смачний квас.

Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає найсмачнішою. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки якраз і сприяли тому, щоб горобина набувала так званий «зацукрований» смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протuзапальними властивостями.

Існував досить цікавий спосіб боротьби з безсонням. Так, брали гілку горобину і окреслювали нею навколо себе коло. Оскільки здавна горобина вважалася засобом, який, згідно з прикметами, допомагає виганяти злих духів, то також розвішували її грона не тільки над будинками, але також близько городів і полів.

Для приготування наливок і настоїв ягоди ретельно перебирали, засипали в бутлі, заливали горілкою і відправляли в темне місце на 2-3 місяці.

Що не варто робити на осіннє рівнодення

Не можна починати нові справи, сваритися з близькими людьми, перебувати в поганому настрої.

Не можна бажати комусь зла чи думати про лихе, тримати образу.

Навпаки, день треба провести весело, у гарному настрої, концентруючи свою увагу тільки на хороших людях та на тому, що приносить вам радість.

Народні прикмети 23 вересня

  • Багато горобини у лісі – до похмурої осені і суворої зими. Мало горобини означало, що осінь буде суха, а зима – пізньою.
  • Горобина, яку зібрали в цей день, захищає від застуди і нечистої сили. Крім того, вона лікує головний біль.
  • Гілочка горобини на столі приносить в дім щастя.
  • Ягоди клали під дах будинків для того, щоб біс не вселився, а ще, щоб у будинку було щастя.
  • Ті, хто 23 вересня вирушає в дорогу, можуть бути спокійними: з ними нічого не станеться.
  • Люди, які народилися 23 вересня будуть жити довго. Вони будуть працьовиті і терплячі. Як талісман на удачу їм треба носити з собою сапфір.

Іменини у Андрія, Климента, Павла, Петра, Івана, Тетяни і Євгенія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев