23 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

3 липня 2020 світ відзначає Всесвітній день китів і дельфінів і Міжнародний день бла-бла-бла. У США – День стажиста, День хот-дога з соусом чилі, День ванільного морозива, День прекрасної бабусі, в Індонезії – День дітей, в Омані – День відродження, в Єгипті – Річниця революції, в Папуа-Новій Гвінеї – День поминання.

23 липня Православна церква вшановує пам’ять Антонія Печерського. Святий народився в містечку Любечі, розташованому недалеко від Чернігова. Дуже хотів побачити місце земного життя Ісуса Христа, тому відвідав Палестину. На зворотному шляху прийняв постриг на горі Афон, де прожив кілька років.
23 липня свято — Антоніїв день та День китів і дельфінів

За народним календарем цей день Антонія Рясочника або Антонія Печерського, Громоносця. У цей період з’являлася велика кількість ряски на водоймах, якою харчувалися риби. Ряску використовували для того, щоб годувати домашню птицю, а також готували на її основі добрива. Говорили, що там, де є ряска, живуть русалки. Намагалися 23 липня не ходити до водойм без особливої ​​необхідності, оскільки вважалося, що ці духи можуть заманити людину і тягнути її під воду.

Народні прикмети на 23 липня

  • Багато ряски  рік буде вдалим
  • Вночі 23 липня розпочалася гроза  буде гарна погода
  • Жаби на березі стрибають  прикмета того, що буде гарна погода
  • Якщо 23 липня припадає на п’ятницю або середу, і в цей день гримить грім  значить, риба буде добре ловитися
  • Різкий грім на Антонія  ознака, яка говорить про те, що буде невеликий дощ. Гучний грім  чекай зливи.

У четвер, 23 липня, іменини відзначають власники таких імен: Антон, Георгій, Данило, Степан, Роман. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев