23 березня: яке сьогодні свято?

news

23 березня вшановують святих Василісу та Кіндрата. В народі цей день називали Василісою – повелителькою весняних вод. Вона знала таємницю того, як уникнути паводків. Відтак селяни зверталися до неї за допомогою від великої весняної води

День пам’яті мученика Кіндрата (Кідрата) – у давнину була приказка, що у цей день “туман з’їдає сніг”, тобто вказує на прихід тепла. Туман також вказував на теплу середину травня, а іній – на дощовий день на Ісака Змійовика (12 червня). Сині хмари, які швидко пливуть по небу, передвіщали тепло і дощ. А ще 23 березня буває перша у новому році гроза. Рибаки у цей день звертали увагу на весняні струмки: якщо вони біжать у лунку, то буде добре ловиться плотва.

Народні прикмети: 

23 березня день Василини – вказівниці весняної води. В цей день природа розквітає та пробуджується від холодів. День стає довшим за ніч. Вранці люди ще відчувають холод, проте вони швидко змінюються на тепло впродовж дня.

В цей день остаточно вирішується остаточне настання весни. Якщо повертаються з півдня журавлі, буде тепло. А також, якщо шпаки повернулися, то скоро зійде сніг. А коли жайворонок кружляє в небі, за два тижні річки почнуть розливатися.

 

23 березня відзначають Всесвітній день книги і авторського права, Всесвітній метеорологічний день, Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народної творчості, а у світі відзначають День вислову ОК.

Всесвітній день метеоролога Щороку 23 березня по ініціативи Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) під егідою ООН проводиться Всесвітній день метеорології (World Meteorological Day). У події беруть участь 189 країн – учасниць ВМО. У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”. Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження. В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік. Девіз свята: «Погода, клімат і вода в інформаційну еру».

 

Іменинники – Анастасія, Василина, Віктор, Галина, Денис, Купріян, Клавдій, Кіндрат, Леонід, Ніка, Никифор, Павло, Папій, Федір.

0 Комментариев