24 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

24 березня, у світі відзначають День боротьби з туберкульозом та Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв, а ще Міжнародний день боротьби з депресією, Міжнародний день досягнень, Міжнародний день інформатора, Міжнародний день ілюзіоністів.

У США – День сирного стейка, День рівної оплати праці, День сусідів, День родзинок у шоколаді, День коктейлів, в Уганді – День посадки дерев, у Польщі – Національний день життя, в Аргентині – День пам’яті заради істини і справедливості.

Церковний календар: березень 2021

Православна церква 24 березня вшановує пам’ять святителів Софронія і Юхима (Євфимія). У народі день назвали Єфімов і чекають в цей день співу зозулі.

Юхим народився в сім’ї священика Міхея і його дружини Ганни, які тривалий час не мали дітей і пообіцяли присвятити свою дитину Богові. Софроній у молодості був учителем словесності. Рано пішов у монастир – в лавру святого Феодосія, де познайомився і зблизився з Іваном Мосхом.

Символічним значенням цей день наділяли знахарі: вони лікували зуби, читали замовляння, щоб біль не повертався. У народі день назвали Юхимів, або Антип-зубник.

Раніше вважалося, що в на Антипів день прилітають чайки і зяблики і починається рух соку у берези.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

Що треба робити 24 березня
В цей день, якщо вірити народним переказам, почувши спів зозулі, необхідно потрусити гаманець з монетами, щоб привернути удачу і багатство.

Народні прикмети
Якщо з цього дня холоди йдуть на спад, то літо буде тепле.
Миші на поля біжать – до неврожайного року.
Якщо вночі був іній, то вдень снігопаду не буде.
Пухнастий іній віщує гарну погоду.
Граки зграями в небі в’ються і стрілою на землю опускаються – до дощу.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

Дружний приліт птахів – до холодів і негоди.
Журавлі летять швидко, низько і мовчки – до негоди.
Якщо після обіду дме північний вітер, то, швидше за все, сіно в цьому році буде складно заготовити через часті дощі у червні.
Ворони зграями на землі сидять – до холодів, посередині дерева – до похмурої погоди, на верхівках дерев – до тепла.
Побачили лебедя на ставку? Чекайте теплих днів.

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

Що не можна робити
У цей день не можна гнати птахів зі свого подвір’я, адже вони починають вити свої гнізда.
Також не можна розкидатися дріб’язком, адже таким чином ви позбавляєте себе майбутнього багатства.
А ще дотримуйтеся посту і не порушуйте його!


24 березня День ангела відзначають: Катерина, Макартан, Симон, Василь, Євфимій, Епимах, Патрикій, Піоній, Софроній. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

День боротьби з туберкульозом
Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом. Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.

Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Тому туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов’язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих.

Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв
Цей день у календарі вибрано на честь Оскара Арнульфо Ромеро-і-Гальдамеса – архієпископа Сан-Сальвадора. Він виступав проти будь-якої несправедливості, особливо бідності і соціальної нерівності. 24 березня 1980 року він був убитий прихильниками радикальних течій.

0 Комментариев