22 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

22 вересня у світі відзначаються День осіннього рівнодення, Всесвітній день без автомобіля, день Хоббіта, День захисту слонів, Міжнародний день сяючого світу, День мережі (OneWebDay), День каракулів, Всесвітній день носорога, День кольчуги, Всесвітній день боротьби з хронічним мієлоїдним лейкозом, Всесвітній рожевий день.

В Україні – День партизанської слави, в США – День профілактики падінь, День дистанційного лікування, День довгожителів, День дівич-вечора, День бізнес – леді, День білого шоколаду, День морозива в ріжку, в Барбадосі – День посадки дерев, в Канаді – День дерева, в Болгарії – День Незалежності, в Естонії, Латвії, Литві – Балтійський день єдності, на Малі – День Незалежності, в Естонії – День опору, в Уругваї – День вчителя, в Норвегії – День народження принцеси Марти Луїзи, в Швейцарії – День пам’яті святого Маврикія.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 22 вересня вшановує пам’ять батьків Діви Марії – Анни та Іоакима. У народі їх вважають покровителями бездітних жінок. Ще день назвали “Поднесеньев”, або “Аким і Анна”.

Батьки Богоматері – Йоахим із роду Давида і Анна з Назарета. Це подружжя було дуже побожне і милосердне. Але у них не було дітей. Одного разу, коли Йоахим приніс до церкви свої дари, священик не прийняв їх. Він сказав: раз Господь не благословляє дітьми, значить, він за щось сердиться на цього чоловіка.

Чоловіка дуже ранили ці слова. З церкви він пішов не додому, а в пустелю. Він вирішив, що буде молитися Господу про дитину, а якщо він не відповість, то йому нема чого буде повертатися додому.

Коли Анні розповіли про рішення її чоловіка, вона дуже засмутилася, бо вважала, що винна в бідах сім’ї. Вона теж стала молитися про послання дитини, обіцяючи віддати її до церкви. Як тільки вона вимовила ці слова, до неї з’явився ангел. Небесний посланець розповів, що скоро у Анни народиться дочка. Вона буде вищою від всіх земних жінок. Назвати її потрібно Марією. В ту ж мить інший ангел відвідав і Йоахима, несучи йому щасливу звістку. Старець повернувся додому.

Церковний календар: вересень 2021

Коли їхня дочка відзначила третій день народження, її дійсно віддали в храм. Через рік після цього святий Йоахим помер. Його дружина Анна пережила його на три роки.

Частина будинку, в якому жило святе подружжя, досі існує в Єрусалимі. На тому місці зведений монастир на честь святих.

Звичаї та традиції
Раніше наші предки в день осіннього рівнодення відвідували кладовища і прикрашали могили. Не дотримання цієї традиції могло накликати біду.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Народні прикмети
Багато павутини – до погожої осені та морозної зими.
Якщо в цей день дрова заготовити, то взимку в будинку буде набагато тепліше.
Якщо випаде сніг, то буде поганий врожай наступного року.
Якщо з модрини ще не всі голки обсипалися, то взимку буде багато снігу, але він буде швидко танути.
Багато лушпиння на цибулі – зима буде холодною.
Листя з вишні ще не опало – до теплої погоди.
Ожеледь 22 вересня – до дощу.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Що не можна робити сьогодні
Сьогодні не можна відмовляти гостям, а навпаки – треба накрити святковий стіл та пригощати смаколиками усіх охочих.

До цього дня треба було докласти максимум зусиль, щоб підготуватися до зими – дрова, закрутки, заготовки тощо. Інакше – мороз та холоди буде дошкуляти вам усю зиму.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

У середу, 22 вересня, іменини відзначають Якім, Анна, Йосип, Микита, Северин, Фома. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

 

0 Комментариев