22 січня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 22 січня, відзначають День соборності України. Це свято має вже більш ніж сторічну історію.

День соборності України: історія свята Вперше День соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України – чехословацької автономії.

Офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Святкування Дня соборності України тимчасово припинялося через указ колишнього президента Віктора Януковича. У 2011 році своїм указом він постановив відзначати 22 січня День соборності та Свободи. У 2014 році повноцінне святкування Дня соборності повернув тодішній президент Петро Порошенко.

Святкові заходи 22 січня проходять не тільки в Україні. Акції, присвячені Дню соборності влаштовують українці, які проживають в різних містах Європи та Америки.

За календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять преподобного Іона-чудотворця та Пилипа.

Рекомендується в цей день навести лад у домі, викинути непотріб і підготувати житло до весняного періоду. Дні стають довшими, тому господарі встигають зробити більше справ.

 

У середу, 22 січня, іменини відзначають власники таких імен: Петро, Пилип, Антоніна, Пахом та Захар. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

 • Якщо сьогодні ясна погода, то новий рік буде щасливим та врожайним;
  Якщо на деревах помітно чимало ворон, то морози скоро посиляться;
  Якщо птахи сидять на снігу, то варто очікувати на потепління;
  У цей день варто прийти до лазні, щоб змити з себе всю святкову безпечність та швидше повернутись у робочий ритм.

 

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

 • Не можна зловживати алкоголем та шкідливою їжею;
 • Не можна лаятись та сваритись, а також зациклюватись на негативних думках;
 • Не можна займатись важкою фізичною роботою;
 • Не можна ігнорувати тих, хто потребує вашої допомоги;
 • Не можна виганяти котів на вулицю.

 

 

0 Комментариев