22 квітня – яке сьогодні свято?

news

За календарем віряни сьогодні відзначать Світлу середу після Великодня і вшановують пам’ять святого мученика Євпсихія, яке все життя прожив із вірою.

В цей день православні віруючі вшановують пам’ять святого Вадима, який був архімандритом у Персії в 4 столітті. За звичаєм на свято люди ходили до ключів, чистили їх і примовляли: «Підземна водиця, відмикаємо тобі шляхи весняні». Після цього з джерел брали воду, вмивалися нею і пили її. У народі вважалося, що це зміцнить здоров’я.

З давніх часів 22 квітня проводиться обряд ворожіння на хвору людину з джерела. Для цього потрібно піти до води, ні з ким не розмовляти по дорозі, помолитися на чотири сторони і запитати у води, чи видужає той, кого загадав. Якщо вода залишиться гладкою і чистою, значить, людина оговтається від хвороби, і на неї чекає довге життя. Якщо вода почне булькати або вирувати – варто приготуватися до найгіршого.

Народні звичаї та прикмети на 22 квітня

За звичаєм, на свято люди ходили до ключів, чистили їх і примовляли: «Підземна водиця, відмикаємо тобі шляхи весняні». Після цього з джерел брали воду, вмивалися нею і пили її. У народі вважалося, що це зміцнить здоров’я.

З давніх часів 22 квітня проводиться обряд ворожіння на хвору людину з джерела. Для цього потрібно піти до води, ні з ким не розмовляти по дорозі, помолитися на чотири сторони і запитати у води, видужає той, кого загадав. Якщо вода залишиться гладкою і чистою, значить, людина оговтається від хвороби, і на неї чекає довге життя. Якщо вода почне булькати або вирувати – варто приготуватися до найгіршого.

Варто відзначити, що до цього часу на луках з’являється свіжа трава. На Вадима Ключника починають виганяти на них худобу. Ще селяни перевіряють землю на полях, чи готова вона до початку орного сезону. Беруть грудку грунту, трохи здавлюють, а потім кидають униз. Якщо вона розсипається, то земля готова до роботи. Якщо вона волога, значить потрібно почекати.

Народні прикмети та повір’я на 22 квітня

 1. Якщо грудка землі не розсипається, то орати ще рано, тому що ще ґрунт сирий. Якщо ж земля розсипається, то прийшов час орати.
 2. Якщо погода до цього дня не встановилась, то літо буде сухе.
 3. Якщо в гніздах яєць менше ніж зазвичай, буде рік неврожайним.
 4. Якщо схід сонця з білявими відблисками, то в найближчі дні дощу не буде.
 5. Кульбаба зацвіла – настала справжня весна.
 6. Вітер і туман – до врожайного року.
 7. Багато соку у берези – до прохолодного і дощового літа.
 8. Півні рано заспівали – до зміни погоди.
 9. Сині хмари – до дощової і теплої погоди.

Що можна робити 22 квітня

 • Слухайте свій власний голос та інтуїцію. Не поспішайте з висновками і рішеннями. Це саме той період, коли варто декілька разів відміряти, а лише потім – відрізати.
 • Ідеальний день для самоаналізу та медитації. Надихайтеся природою для створення гарного настрою.

Чого не можна робити 22 квітня

 • Цього дня варто уникати будь-яких хірургічних втручань, а також перенесіть пломбування зубів на інший день, адже результат може бути невдалим.
 • Не можна нікому заздрити. Якщо ви наврочите людині, то все вернеться до вас бумерангом.

У середу, 22 квітня, іменини відзначають власники таких імен: Вадим, Марія, Тамара, Гавриїл та Леон.. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Сьогодні, 22 квітня, у світі відзначають Міжнародний день Матері-Землі, а також Міжнародний день секретаря.

Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня відзначається не просто велике, а воістину глобальне свято — Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day) — день нашого спільного затишного дому.

0 Комментариев