22 березня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 22 березня 2020 року у церковному календарі день вшанування пам’яті сорока мучеників Севастійських. Цього дня відзначають Всесвітній день води, Міжнародний день Балтійського моря, Міжнародний день таксиста, Навруз.

22 березня 2020 року українці за православною традицією вшановують пам’ять сорока Севастійських мучеників – воїнів-християн, які прийняли мученицьку смерть за віру в Христа в Севастії.

Воїни родом з Каппадокії були у складі римського XII Блискавичного легіону. Воєначальник Агрікола зажадав від них принесення жертви язичницьким богам, однак вони відмовилися.

Після відмови римські воїни роздягли їх та поставили на вкрите кригою озеро. Поруч поставили теплу лазню, щоб бажаючі відректися від Христа могли в ній зігрітися. До ранку один з воїнів побіг до лазні, однак, забігши туди, одразу помер. Звали цього воїна Мелетій.

Один з римлян, Аглаій, бачачи стійкість духу християн, сам роздягнувся і приєднався до тих, що стояли в озері. За переказами, римські воїни помітили, що мученики не замерзають, перебили їм гомілки та спалили. Обвуглені кістки мучеників були кинуті у воду, щоб християни не зібрали їх.

Згідно житію, через три дні мученики з’явилися уві сні єпископу Севастийському Петру, і повеліли йому знайти та поховати їх останки. Єпископ з кількома кліриками вночі зібрав їх останки, які світилися в воді яскравим світлом, і з честю поховав.

22 березня – головні прикмети цього дня

 • Якщо на Сорок святих опади і мало сонця – не буде весняного водопілля;
 • Якщо в цей день тепло, то 40 днів буде триматися сонячна погода;
 • Тане сніг – до активної повені й зростанню буйних трав;
 • Якщо сороки прилетіли і галки – чекайте тепла.

22 березня – головні заборони цього дня

 • Працювати і прибирати в хаті не рекомендується;
 • Заборонено їсти м’ясо і жирну їжу;
 • Не можна сваритися, всі проблеми повинні вирішуватися мирним шляхом;
 • Не рекомендується також давати гроші в борг.

22 березня День ангела святкують –  Ілля, Тарас, Микола, Валерій, Олександр, Панас, Кирило.

Результат пошуку зображень за запитом 22 березня

22 березня вся Планета святкує Всесвітній день води, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку.
Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації. Крім того, було запропоновано щороку присвячувати це свято якійсь певній темі. Так, період з 2005 по 2015 роки оголошено десятиліттям ″Вода для життя″. 2017-го року гаслом заходів є ″Безпека води і харчів″. Основна мета – звернути увагу на щораз більше забруднення річок і питної води, зменшення ресурсів прісної води та залучення суспільної уваги до даної проблеми.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня води:

 • Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;
 • Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
 • Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, суспільні неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби – на 75%, медузи – на 99%, картопля – на 76%, яблука – на 85%, помідори – на 90% , огірки – на 95%, кавуни – на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсоток втраченої води зросте до 10, то у людини починаються галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

Вода дуже корисна, наприклад, вона допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з’ясували, що ті люди, які п’ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого удару на відміну від тих, хто п’є води всього дві склянки.

ООН передбачає, що 2020 року на Землі буде близько 9-ти мільярдів населення, а ресурси води зменшуються. Є території, такі як Африка, Південна Америка, де обмаль питної води. Тому песимісти кажуть, що наступна війна буде війною за воду.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води. Згідно з даними ООН, аж 884 мільйони людей у світі не мають доступу до безпечного джерела води, а 2,5 мільярди потерпають від захворювань, спричинених відсутністю санітарної інфраструктури.

 

22 березня – Міжнародний день таксиста

Вперше таксі з’явилося в цей день в Лондоні в 1907 році.

Результат пошуку зображень за запитом 22 березня таксі

Саме в цей день по місту вперше проїхала машина для пасажирів зі спеціальним лічильником, який дозволяв водієві самостійно нараховувати плату за час проїзду, передає Ukr.Media.

Звичайно, сучасні таксі відрізнялися від того, що є сьогодні, але це винахід полюбилося багатьом. У Лондоні вже до кінця року таксували по місту понад 300 нових таксі з лічильниками оплати.

У нашій країні вони з’явилися вже в 1907 році. Тоді таксопарк став налічувати понад 300 машин, однак подальші політичні події в країні, стали причиною того, що його виробництво тимчасово припинено. Натомість 21 червня 1925 року їх виробництво знову відновили і таксі стали доступні всім бажаючим. Саме в цей день у нашій країні це свято стали відзначати всі таксисти міста, на відміну від міжнародного свята таксі, який святкують 22 березня.

0 Комментариев
Система Orphus

Залишити коментар

*

Scroll Up