22 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

22 березня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день таксиста, День Балтійського моря, Всесвітній день водних ресурсів.

У США – День штату Західна Вірджинія, День баварських млинців, День валяння дурня, День відчування себе молодим, День гордості Гріффіндора, День співу, в Сінт-Мартен – День посадки дерев, у Німеччині – День берлінського ведмедя, в Колумбії – День святого Йосипа, в Японії – День телебачення, у Пуерто-Ріко – День скасування рабства, у Гані – тиждень інженерії, в Новій Зеландії – День Отаго, у Лаосі – День Народно-революційної партії.

Церковний календар: березень 2021

Православна церква 22 березня вшановує пам’ять сорока Севастійських мучеників. У народі цього дня шанували жайворонків і 40 птахів, які повертаються з теплих країв. 22 березня ще називали Жайворонки або Сорок сороків.
22 березня - День 40 святих: чого не можна робити - foodandmood.com.ua
Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

У цей день моляться сорока Севастійским мученикам, щоб їх рідні чи близькі благополучно закінчили військову службу.

У народі 22 березня вважається другою зустріччю весни, коли з теплих країн повертається 40 видів птахів, в тому числі і жайворонок. На честь нього господині готують покриті медом житні або вівсяні булочки у вигляді птахів. Частування лунає дітям, які просять жайворонка поквапити тепло.

Якщо 22 березня стався ранковий мороз, кажуть, що почалися Сороки – 40 морозних днів. Щоб холод не побив посіви, потрібно спекти таку ж кількість кульок-колобків з вівсяного або житнього борошна. Починаючи зі свята Сороки, необхідно викидати їх на вулицю по одному в день.

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

Що не можна робити сьогодні:

працювати, навіть виконувати домашню роботу;
позичати великі суми грошей, щоб не накликати на себе безгрошів’я;
лаятися, конфліктувати з будь-ким і заздрити, щоб не накликати на себе біду.

Народні прикмети

Якщо заморозки протримаються 40 днів, то влітку буде тепло.
Яка погода на Сороки, такою вона буде ще 39 днів.
Чути грім – до голодного року.
Галки і сороки зустрічаються у великій кількості, значить, скоро буде тепло.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

У понеділок, 22 березня, іменини відзначають Олександр, Олександра, Олексій, Опанас, Валерій, Дмитро, Іван, Іраклій, Кирило, Леонтій, Михайло, Наталія, Микола, Петро, Сергій, Тарас. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Міжнародний День таксиста | Таксі України

Міжнародний день таксиста

Саме в цей день в 1907 році на вулицях Лондона з’явилися перші автомобілі, оснащені спеціальними лічильниками. Лондонські візники назвали лічильник «таксиметр» – від французького «такс» («плата»), і грецького «метрон» («вимір»). З тих пір індивідуальний міський транспорт почали називати таксі, а візників – таксистами.

Перші лондонські автомобілі таксі були зеленого і червоного кольорів. Жовтий колір, який ми вважаємо традиційним для цих машин, з’явився з легкої руки Джона Хертц (John Hertz), засновника компанії Hertz Corporation.

У цей день таксисти отримують привітання, листи-подяки, почесні дипломи, грамоти та нагороди. Для працівників цієї професії проводяться заняття з підвищення кваліфікації. У ЗМІ публікуються статті про роботу таксистів, транслюються репортажі про проблеми галузі таксі.

0 Комментариев