21 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

21 жовтня у світі відзначають Всесвітній день йододефіциту та День базіки, свято розуму, День різнокольорових парасольок, Міжнародний день начос (начос – популярна закуска мексиканського походження, чіпси з тортильї), День реконструкції грудей.

У Британії – День яблука, в Таїланді – День медсестер, у США – День єдності, День гарбузового чізкейку, День домашніх тварин для ветеранів, День рептилій, День «Перевірте свої ліки», День «Назад у майбутнє», День балаканини, в Лаосі – свято повного місяця, у Сербії – День пам’яті жертв Другої світової війни, у Гондурасі – День Збройних сил, на Маршаллових островах – День згоди, в Узбекистані – День державної мови, в Єгипті – День Військово-Морських сил, у Сомалі – День революції, в Індії – День пам’яті поліцейських, у Бурундії – День пам’яті президента Ндадайє.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

У церкві 21 жовтня вшановується пам’ять святого Трифона і Пелагеї.

Трифон жив у XVI столітті на території одного із сіл Архангельської губернії. З дитинства він відчував потребу служити Богу як інока, і ще більше зміцнився в своїх намірах після того, як почув у храмі слова про те, що ченці стають Божими обранцями. Трифон вирішує стати ченцем і таємно покидає рідну домівку, попрямувавши в Пермську губернію. Там він оселився на території монастиря і прийняв постриг. Трифон протягом свого життя настільки щиро молився і працював, що абсолютно не жалів себе, а тому, одного разу навіть дуже сильно захворів.

Церковний календар: жовтень 2021

Коли Трифон був при смерті, до нього з’явився святий Миколай у супроводі ангела, наділивши його даром чудотворення. Слава про здібності Трифона поширилася по всьому краю, а тому, він, щоб не викликати заздрість у серцях своїх послідовників, пішов у пустелю, а потім перейшов річку Мулянка і побудував монастир на В’ятці.

Також 21 жовтня шанують Святу Пелагію, яка раніше вела розпусний спосіб життя, будучи танцівницею і блудницею. Але одного разу в Антіохію з’їхалися священики з усієї Сирії, і один з єпископів щиро молився за Пелагію, що вразило її настільки, що вона вирішила прийняти християнство і згодом навіть стала черницею, оселившись в чоловічому монастирі. Про те, що серед них знаходиться жінка, ченці не знали до самої смерті Пелагію.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Селяни саме 21 жовтня починали думати про те, який одяг стануть носити взимку. Намагалися підлатати одяг, зшити що-небудь нове. Люди воліли не жартувати з зимою. Відомо, що раніше на російських землях здебільшого був густий ліс, і необхідно було закладати нові поля, призначені для сільськогосподарських потреб. Для цього дерева частково випалювали. З деревини могли виробляти нові хати та інші споруди. Також виготовляли так званий починок, для чого рубали галявину, де згодом розводили вогнище Слов’яни вірили в те, що лісом управляє істота Ліс Чесний. Цей дух практично ніколи не показується людям, є господарем власного простору і намагається не турбувати людство без видимої причини. Цьому суті можна було поскаржитися на інших духів, які загрожують життю і безпеці людини.

21 жовтня селяни опускали на дно водойм бочки з домашніми заготовками. Для цього, як правило, відмінно підходила капуста, огірки. Винахід селян був дуже простим і, тим не менш, допомагало їм перечекати сувору зиму. Справа в тому, що температура води в наступні місяці практично завжди трималася приблизно в районі 0 градусів, а тому, що не замерзала, але при цьому грала роль своєрідного холодильника. Навіть якщо річка покривалася крижаною кіркою, її видаляли, діставали.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Народні прикмети
Хмари на Пелагею низько пливуть – до морозу.
Якщо до 21 жовтня з берези не опало все листя, сніг випаде пізно.
Якщо на Пелагею навколо сонця з’являється туманний ореол, то в найближчі дні буде суха і ясна погода.
Зірки 21 жовтня яскраво сяють – буде хороша погода, тьмяніють – до негоди.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що не можна робити
У день Пелагеї та Трифона категорично забороняється розмовляти по пустощах, інакше в житті може виникнути низка неприємностей
Також не можна байдикувати – Пелагея цінує тих, хто щодня виконує поставлені цілі
21 жовтня не можна розповідати погані сни до самого заходу. За повір’ями, вони або збудуться, або іншим чином принесуть невдачі.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Іменини у Пелагеї, Таїсії, Марії, Трифона, Надії, Урсули, Павла, Гіларія, Тетяни, Миколи, Дмитра та Петра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев