21 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

21 жовтня 2020 світ відзначає свято розуму, День різнокольорових парасольок, Міжнародний день начос (начос – популярна закуска мексиканського походження, чіпси з тортильї), День реконструкції грудей.

У Британії – День яблука, в Таїланді – День медсестер, у США – День єдності, День гарбузового чізкейку, День домашніх тварин для ветеранів, День рептилій, День «Перевірте свої ліки», День «Назад у майбутнє», День балаканини, в Лаосі – свято повного місяця, у Сербії – День пам’яті жертв Другої світової війни, у Гондурасі – День Збройних сил, на Маршаллових островах – День згоди, в Узбекистані – День державної мови, в Єгипті – День Військово-Морських сил, у Сомалі – День революції, в Індії – День пам’яті поліцейських, у Бурундії – День пам’яті президента Ндадайє.

У церкві 21 жовтня вшановується пам’ять святого Трифона і Пелагеї. Трифон жив у XVI столітті на території одного із сіл Архангельської губернії. З дитинства він відчував потребу служити Богу як інока, і ще більше зміцнився в своїх намірах після того, як почув у храмі слова про те, що ченці стають Божими обранцями.

Трифон вирішує стати ченцем і таємно покидає рідну домівку, попрямувавши в Пермську губернію. Там він оселився на території Пискорскій монастиря і прийняв постриг. Трифон протягом свого життя настільки щиро молився і працював, що абсолютно не жалів себе, а тому, одного разу навіть дуже сильно захворів. Коли Трифон був при смерті, до нього з’явився святий Миколай у супроводі ангела, наділивши його даром чудотвренія. Слава про здібності Трифона поширилося по всьому краю, а тому, він, щоб не викликати заздрість у серцях своїх послідовників, пішов у пустелю, а потім перейшов річку Мулянка і побудував монастир на В’ятці.

Також 21 жовтня шанують Свята Пелагія, яка раніше вела розпусний спосіб життя, будучи танцівницею і блудницею. Але одного разу в Антіохію з’їхалися священики з усієї Сирії, і один з єпископів щиро молився за Пелагию, що вразило її настільки, що вона вирішила прийняти християнство і згодом навіть стала черницею, оселившись в чоловічому монастирі. Про те, що серед них знаходиться жінка, ченці не знали до самої смерті Пелиго.

21 жовтня: традиції та звичаї

Селяни саме 21 жовтня починали думати про те, який одяг стануть носити взимку. Намагалися підлатати одяг, зшити що-небудь нове. Люди воліли не жартувати з зимою. Відомо, що раніше на російських землях здебільшого був густий ліс, і необхідно було закладати нові поля, призначені для сільськогосподарських потреб. Для цього дерева частково випалювали. З деревини могли виробляти нові хати та інші споруди. Також виготовляли так званий починок, для чого рубали галявину, де згодом розводили вогнище Слов’яни вірили в те, що лісом управляє істота Ліс Чесний. Цей дух практично ніколи не показується людям, є господарем власного простору і намагається не турбувати людство без видимої причини. Цьому суті можна було поскаржитися на інших духів, які загрожують життю і безпеці людини.

21 жовтня селяни опускали на дно водойм бочки з домашніми заготовками. Для цього, як правило, відмінно підходила капуста, огірки. Винахід селян був дуже простим і, тим не менш, допомагало їм перечекати сувору зиму. Справа в тому, що температура води в наступні місяці практично завжди трималася приблизно в районі 0 градусів, а тому, що не замерзала, але при цьому грала роль своєрідного холодильника. Навіть якщо річка покривалася крижаною кіркою, її видаляли, діставали.

Народні прикмети на 21 жовтня

  • Хмари на Пелагею низько пливуть — до морозу.
  • Якщо до 21 жовтня з берези не опало все листя, сніг випаде пізно.
  • Якщо на Пелагею навколо сонця з’являється туманний ореол, то в найближчі дні буде суха і ясна погода.
  • Зірки 21 жовтня яскраво сяють — буде хороша погода, тьмяніють — до негоди.

Що не можна робити 21 жовтня

У день Пелагеї та Трифона категорично забороняється розмовляти по пустощах, інакше в житті може виникнути низка неприємностей. Також не можна байдикувати — Пелагея цінує тих, хто щодня виконує поставлені цілі. 21 жовтня не можна розповідати погані сни до самого заходу. За повір’ями, вони або збудуться, або іншим чином принесуть невдачі.

Іменини у Пелагеї, Таїсії, Марії, Трифона, Надії, Урсули, Павла, Гіларія, Тетяни, Миколи, Дмитра та Петра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Актуально: Іменинники у жовтні: календар імен тих, кого слід привітати з Днем ангела у жовтні

0 Комментариев