21 січня: яке сьогодні свято?

news

21 січня у всьому світі відзначається одне з найнезвичайніших свят – Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Він був заснований у США в 1986 році під назвою Національний день обіймів (National Hugging Day), а потім стрімко поширився по всьому світу.

А ще сьогодні Всесвітній день снігу – дату заснувала Міжнародна федерація лижного спорту для популяризації зимових видів спорту і активного, здорового способу життя.

21 січня 2020 року відзначають день пам’яті святого Омеляна, який був одним з перших християнських повідників і єпископів. Також в цей день вшановують пам’ять Григорія Чудотворця, ченця Києво-Печерського монастиря, який вживав лише зілля, яким зціляв хворих.

Двадцять першого січня – Різдвяний день, в народі його ще називали Пів-Івана. Крім того, цей празник відомий ще як «Виряджання (Проганяння) свят», що пов’язано із завершенням усіх свят.

Прикмети на 21 січня

Вікна в будинку запітніли – до відлиги.

Людина, яка захворіла в цей день – скоро одужає.

За вітром визначали погоду: якщо з півдня дме, то влітку часто будуть грози.

Чого не можна робити 21 січня

Не можна варити або пити кисіль – погана прикмета.

У першій половині дня не можна працювати.

Всі справи переносяться на другу половину дня.

У цей день не можна купувати мотузки – до біди.

У вівторок, 21 січня, іменини відзначають власники таких імен: Агнеса, Григорій, Євген, Василина, Домна, Юліан, Сидір, Антон, Омелян, Ярослава.

0 Комментариев