21 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світім

news

21 липня 2020 світ відзначає День «або» і День переобліку. У США – День сміттєвої їжі, День турніру з перетягування каната, на Острові Гуам – День свободи, в Сінгапурі – День расової гармонії, в Ірані – День вшанування святих і святинь, у Бельгії – Національний день, у Туркменістані – День працівників охорони здоров’я і медичної промисловості.

Щорічно 21 липня всі православні християни відзначають день Казанської ікони Божої Матері. Молитви Богородиці в це святе свято здатні змінити ваше життя на краще і зміцнити вашу віру в Бога.

21 липня день Казанської ікони Божої Матері. Молитви Богородиці в ...

Історія свята налічує кілька століть. Після страшної пожежі, що забрала життя понад чверті жителів міста, дівчинці на ім’я Матрона приснилася Богородиця і вказала на повністю згорівший будинок, звелівши шукати там ікону.

На ранок дівчинка розповіла про сон батькам, але ті не відразу повірили своїй дочці. Богородиця явилася до дитини на другу і на третю ніч. На третій день батьки все ж послухали дочку і розібрали попелище, дійсно знайшовши незайману вогнем ікону. Це сталося саме 21 липня, і з тих пір православні щороку згадують явлене диво.

Кожна віруюча людина вважає своїм обов’язком поклонитися іконі і вознести подячну молитву. Казанської ікони Богородиці моляться:

про зцілення хвороб душевних і тілесних;

про прощення гріхів і початку нового життя;

про виконання задуманого;

про заступництво і захист від небезпеки;

про мир і гармонію в сім’ї.

Відомі випадки, коли щира молитва перед Казанським образом Діви Марії допомагала подолати найважчі життєві перешкоди і знайти вихід з нескінченних хвороб і проблем.

Одна з парафіянок Богородицького жіночого монастиря в Казані все життя страждала від вродженої вади серця. До 50 років жінку чекала складна операція, на яку не вистачало грошей, і гарантії, що вона виживе після хірургічного втручання, ніхто не давав.

У день Казанської ікони Богородиці прихожанка в сльозах молилася перед іконою. Вночі до неї з’явилася Діва Марія і благословила, сказавши, що всі її біди закінчилися. Яке ж було здивування лікарів, коли на обстеженні з’ясувалося, що необхідність в операції відпала! Жінка швидко пішла на поправку, і за короткий час повністю позбулася своєї хвороби.

У свято Казанської ікони Богородиці 21 липня можливо змінити свою долю за допомогою молитов і щирої віри в заступництво і допомогу Божу.

21 липня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини ...

У православній церкві 21 липня відзначається пам’ять Святого Прокопа, який народився в Єрусалимі за часів правління імператора Діоклетіана, який займався переслідуванням прихильників християнської віри. Батько його був християнином, але рано помер, а тому, Прокопія виховувала мати, яка була язичницею.

Отримавши прекрасну освіту, Він став служити імператору і швидко просуватися по службі. Коли в 303 році почалися гоніння на християн, то Прокопія відправили в Олександрію для того щоб вбивати послідовників вчення Ісуса. Однак у дорозі сталося диво: Він побачив розп’яття і почув голос Ісуса Христа, після чого став послідовником його вчення. Мати, дізнавшись про це, вирішила сама прийти до імператора і поскаржитися на те, що її син зрадив язичницьких богів.

Після цього Прокопія заарештували і кинули до в’язниці. Згідно з повір’ям, вночі в темницю до Прокопа явився сам Ісус і хрестив в’язня. Після цього Прокопій зазнав великої кількості тортур, під час яких його змушували відректися від своєї віри. Зрештою, імператор зрозумів, що ніяк не зможе вплинути на Прокопа, і стратив його.

Традиції та повір’я на 21 липня

У народі Прокопа називали Жатвенником, оскільки з цього часу починали жати жито. Перед роботою 21 липня заведено було служити молебень, а потім – накривати столи з багатим частуванням.

Заведено було зав’язувати перший зжатий 21 липня сніп.

Його перев’язували рушником і зберігали в передньому кутку хати до свята Покрови Богородиці, після чого згодовували худобі, вважаючи, що корови і кози в цьому випадку взимку більш охоче будуть їсти підготовлений для них корм.

Селяни вірили в те, що саме 21 липня на полях можна зустріти комаху-шкідника, яка звивається в клубок і катається по землі.

В народі вважали, що її приносять на поля вітри з теплих країн і звивають в клубок, який підкочується під ноги першому зустрічному. Якщо людині під ноги попадеться цей клубок, то це, за прикметою, віщує благополучний рік.

Прикмети на 21 липня

  • У цей день завжди буває гроза
  • На Прокопа-жатвенника сильна спека починається
  • Бджоли стали злішими — до посухи
  • Стиглі стручки акації свідчать, що житня нива дозріла

День ангела

Іменини у Прокопія, Олександра, Миколи, Дмитра і Федора. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев