21 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

21 березня 2021 року відзначаються Міжнародний день лісів, Всесвітній день поезії, Всесвітній день деревини, Міжнародний день кольору, Всесвітній день домашнього господарства, День старовинної музики, Всесвітній день людей із синдромом Дауна, Міжнародний день Навруз, День свободи освіти, Міжнародний день лялькаря, Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.

В Україні – День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, у Польщі – День прогульника, у США – День здорових жирів, День пам’яті, День етикету, День каліфорнійської полуниці, День французького хліба, День самотніх батьків, День ароматів, в Єгипті, Сирії, Йорданії, Лівані, Палестині, ОАЕ – День матері, в Австралії – День гармонії, в Італії, Бельгії, Португалії, Лесото – День посадки дерев, у Тунісі – День молоді, в Грузії – День прикордонника, у ПАР – День прав людини, в Намібії – День незалежності.

Крім того, сьогодні сьомий день Великого посту.

Церковний календар: березень 2021

Православна церква 21 березня вшановує пам’ять Феофілакта Сповідника, єпископа Никомидійського. Інші назви свята: «Вербоносиця», «Вербоносний день». Вербоносицею день назвали за те, що до цієї дати зазвичай розпускається верба. Наші предки цьому дереву приписували магічну силу. Якщо сьогодні відшмагати вербою хворого, то він одужає, а здоровий не буде хворіти.

Весняний сонцеворот

День весняного рівнодення випадає на період з 19 по 21 березня / Фото з відкритих джерел
Весняний сонцеворот відзначається 21 березня 2021 року (дата за старим стилем – 8 березня). Свято присвячене рівній тривалості дня і ночі. День весняного рівнодення випадає на період з 19 по 21 березня. В цей час тривалість світлого і темного часу доби стає однаковою. У 2021 року весняне рівнодення було 20 березня.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

Після того як навесні день зрівняється з ніччю, в північній півкулі світловий день почне ставати довшим ночі, в той час як в південному навпаки, тривалість світлого часу доби буде скорочуватися.

У стародавні часи День весняного рівнодення мав особливе значення. Слов’яни вважали, що в цей період відбувається переродження душі.

На Весняний сонцеворот випікають з тіста фігурки у вигляді птахів. Вважається, що якщо їх підкидати вгору, а потім ловити, то це приверне в життя щастя, достаток, здоров’я і благополуччя.

Поширені ворожіння з використанням печива «жайворонка». При його випіканні в тісто додають різні дрібні негострі предмети з обов’язковим поясненням, що вони означають. Потім вибирається печиво, і відкривається завіса найближчого майбутнього. Ворожать 21 березня і на любов.

У давні часи існувала традиція в цей день розфарбовувати яйця: наносити на них спеціальні знаки, які уособлюють землю, сонце, родючість і нове життя. За допомогою таких яєць предки виготовляли захисні обереги і талісмани. Зараз так роблять на Великдень, причому сенс багато в чому схожий з старослов’янським язичницьким ритуалом.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

За народним повір’ям, у цей день з теплих країн повертаються жайворонки. Цих птахів шанують як райських посланників, які несуть на своїх крилах тепло.

Вербу, яка до цього терміну вже зазвичай розпускається, приносять в будинок і з особливою пошаною розміщують на видному місці. Найчастіше її ставлять у вазу біля ікон, причому без води. Таке шанування пов’язано з повір’ям, що рослина здатна очистити і захистити в майбутньому житло від сварок, хвороб, сімейних розладів і інших неприємностей.

Що сьогодні не можна робити

Не рекомендується вирушати у далеку дорогу, підписувати важливі документи, позичати гроші, проводити медоперації, вирішувати питання з начальством, відмовляти у допомозі тим, хто просить.

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

Прикмети на 21 березня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • Яка погода в цей день, таким буде літо;
  • Туман – до приморозків;
  • Заметіль – до хорошого врожаю зернових і овочів;
  • Жайворонки повернулися додому – весна буде теплою,
  • Якщо з південного боку багато пташиних гнізд, значить, літо буде холодним,
  • Якщо відшмагати вербою хворого, то він одужає, а здоровий хворіти не буде.
  • Гілочка верби, зрізана в цей день, очистить дім від безлічі неприємностей і печалей.
  • Садити вербу на своєму подвір’ї – смерть накликати.

Іменини у Афанасія, Лазаря, Яна, Феодорита, Івана та Володимира. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Всесвітній день поезії - Сайт бібліотеки Музичанської ЗОШ

Всесвітній день поезії

Поезія об’єднує країни, народи, культури і допомагає людям зрозуміти один одного / Фото з відкритих джерел
У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено щорічно відзначати Всесвітній день поезії (World Poetry Day) 21 березня. Перший Всесвітній день поезії пройшов в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

«Поезія, – йдеться у рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини – але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».

Поезія об’єднує країни, народи, культури і допомагає людям зрозуміти один одного. Протягом століть думки і почуття, зодягнені в поетичну форму, проникають в серця людей, нагадуючи, що ми всі одна велика сім’я і що ми, такі різні, насправді дуже схожі один на одного.

21 БЕРЕЗНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЯЛЬКАРЯ

Міжнародний день лялькаря

Традицію свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року / Фото з відкритих джерел
Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря (International Day of Puppetry), або Міжнародний день театру ляльок (World Puppetry Day), прийшла відомому діячеві лялькового театру Джіваді Золфагаріхо з Ірану. У 2000 році на XVIII Конгресі Міжнародного союзу діячів театру ляльок в Магдебурзі він виніс дану пропозицію на обговорення.

Але незважаючи на те, що дискусія про місце і час проведення цього свята була дуже жвавою, це питання так і не було вирішено. Тільки лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради UNIMA, дата святкування була визначена.

Традицію свята лялькарів всього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме з цього часу всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день лялькаря.

 

21 березня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З СИНДРОМОМ ДАУНА - ЖМЛ №1

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

Лист від лісу - ДП "Рогатинське лісове господарство"

0 Комментариев