20 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

20 січня 2021 відзначаються Міжнародний день обізнаності про пінгвінів, дивовижний день збігів, День прогулянки на свіжому повітрі, Міжнародний день прийняття, День музейного селфі.

У США – День пінгвіна, День любителів сиру, День ласощів, День діджея, День відеокамери, в Азербайджані – День всенародної скорботи, у Кабо-Верде – День національних героїв, в Іспанії – Тамборрада, на малі – День збройних сил, у Латвії – День пам’яті захисників барикад, у Лаосі – День Збройних сил.

Церковний календар: січень 2021

За релігійним календарем сьогодні 20 січня віряни відзначають Собор чесного і славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Святий Предтеча і Хреститель Господній Іоанн, найбільший з пророків, завершує історію Церкви старозавітної і відкриває епоху Нового Завіту.

У Православній Церкві встановлений звичай наступного дня великих Господніх та Богородичних свят згадувати тих святих, які найближчим чином послужили цій священній події в історії. На наступний день Богоявлення Церква соборно шанує того, хто послужив справі хрещення Христового, поклавши свою руку на голову Спасителя.

Традиції свята
Віряни від самого ранку йдуть до церкви на службу. Потім відзначають свято Іоанна Хрестителя. У наших предків було заведено згодовувати тваринам залишки зі святкового столу.

У цей день обов’язково натщесерце випивали водохресну воду. Таким чином можна було зберегти здоров’я на довгий час.

З цього дня переставали діяти деякі заборони: знову можна було прясти, ткати, шити вовняними нитками, різати худобу. На Івана наші предки здійснювали обрядове годування худоби. Домашніх тварин пригощали хлібом з сіллю або млинцями, «щоб добре водилися».

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

Народні прикмети
Якщо з цього дня цілий тиждень стоять морози, значить, незабаром можна очікувати відлиги
Якщо в цей день повний місяць, то навесні буде сильна повінь
Заметіль до вітрів і снігу на Масляну
Що не можна робити
Не можна лихословити, лаятися або сваритися
Сьогодні не можна вмиватися, адже будете обмануті через деякий час
Не приймайте ніяких подарунків від чужих людей.
Категорично заборонено приймати подарунки від сторонніх. Також у цей день не можна братися за важку роботу або домашні справи.

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

Іменини у Івана, Афанасія і Василя. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День обізнаності про пінгвінів 
20 січня світова громадськість відзначає екологічне свято на честь пінгвінів. Його придумали для того, щоб люди поставили собі за мету дізнатися щось нове про цих незвичайних птахів і звернули увагу на збереження чисельності виду.

Куди у Луцьку можна подіти ялинку чи сосну після свят

0 Комментариев