20 серпня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

20 серпня 2020 світ відзначає День Святого Іштвана (короля Угорщини), Індійський день поновлюваних джерел енергії, Всесвітній день москітів, День відновлення незалежності в Естонії, День любові на Тайвані, День революції короля і народу в Марокко, День шоколадного пеканового пирога і Національний день любителів бекону в США, Національне свято Князівства Себорга, Національний день радіо в США, Фестиваль Кальяо в Перу.

За народним календарем 20 серпня – день Марини-Пімени. Приходив час остаточно прощатися з літом і зустрічати осінь. На знак цього прощання селяни пекли солодкі пироги з малиною, адже 20 серпня саме закінчували збір її врожаю. Також на Марину-Пимену починало жовтіти листя і потрібно час починати сівбу озимої пшениці.

Подвійну назву свято 20 серпня отримав по іменах двох мучеників – преподобного Пимена і мученика Марина. Пімен на прізвисько Многоболезний народився в XI столітті і з дитинства був схильний до різних хворобам, будучи дуже слабким дитиною. Одного разу Пімен став просити батьків відвести його в Києво-Печерську лавру. Батько і мати послухали свого сина і, прийшовши в обитель, стали гаряче молитися про те, щоб Пімен видужав. Однак сам же Пімен просив Бога продовжити його страждання і вирішив постригтися в чернецтво. У переказі йдеться про те, що постриг здійснили ангели, і коли кілька мешканців монастиря прийшли назустріч Пімену, то знайшли його в чернечих шатах. Довгі роки преподобний хворів, але одного разу, незважаючи на це, зміг сам зцілити людину з важкою недугою, взявши з нього обіцянку служити йому до самої смерті. Чернець був досить ледачий, і незабаром його знову вразила важка хвороба. Пімен знову вилікував людину, давши йому аналогічне повчання. Видужав сам Пімен за три дні до своєї смерті. Це допомогло йому завершити всі свої справи і попрощатися з родичами.

Крім того, 20 серпня вшановується пам’ять мученика Марина, який жив за часів правління імператорів Галлиена і Валеріана в III столітті. Згідно з переказами, він був страчений язичниками, які відрубали йому голову.

Народні прикмети та традиції на 20 серпня

  • Якщо лелеки готуються до відльоту, то осінь буде холодною.
  • Якщо при сході сонця зоря забарвилася в червоний колір, то це до дощу.
  • Павук залишає павутину і ховається в укриття – до погіршення погоди.
  • День вдалий для ворожіння.
  • Сон з 19 на 20 серпня віщий. Він виповниться найближчим часом і принесе вам радість.

20 серпня День ангела імені відзначають: Олександр, Олексій, Антоній, Афанасій, Василь, Дмитро, Митрофан, Михайло, Петро, Феодосій.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев