20 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

20 квітня 2021 року у світі відзначаються День китайської мови (ООН), Міжнародний день кліматичної фантастики.

У США – День картоплі фрі з сиром Чеддер, День перевернутого ананасового пирога, День двійників, День поваги лімської квасолі, День визнання волонтера, у Сьєрра-Леоне – День республіки.

Церковний календар: квітень 2021

20 квітня – день Георгія

День пам’яті преподобного Георгія, митрополита Мітіленского, що відзначається 20 квітня, присвячений ченцеві, який з юних років присвятив своє життя служінню Богу і всім людським чеснотам. Все життя преподобний Георгій був зразком цнотливості і чистоти, літописці порівнювали його життя з життям ангела. Він мав дар чудотворення, завдяки якому зціляв багато хвороб, зокрема, й ті, що вважалися невиліковними.

Фото з відкритих джерел

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

20 квітня – день Акиліни

20 квітня православна церква відзначає пам’ять святої мучениці Акиліни. Цього дня, згідно з прикметами предків, не можна засмічувати водойми, не можна з’ясовувати стосунки на березі річки або озера.

20 квітня – традиції, звичаї та обряди на Георгія Сповідника

Люди вірили, що 20 квітня після сну у водоймах пробуджуються русалки. Згідно з народними повір’ями, якщо з ними дружити, то в роду ніколи не буде утоплеників.

Тому жінки в цей день йшли до озер і річок, щоб віднести і залишити на березі для русалок подаруночки (вишиті рушники, білосніжні сорочки, нарядні сукні).

Правда, зустрітися з нечистою силою все одно побоювалися, тому в якості захисту в кишені клали гілочку сушеного полину або кілька часточок часнику.

Сьогодні сприятлива дата, щоб відправитися по магазинах і прикупити обновок. Також день вдалий для походу до косметолога, стоматолога, перукаря.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Ритуал від заздрості

Якщо до 20 квітня в садах вже зацвіли яблуні, проводили обряд на позбавлення від заздрісників. Квітучу яблуневу гілочку треба акуратно зрізати, легенько побити себе по плечах і виголосити при цьому замовний текст:

«Як ця красуня-яблуня зараз цвіте і пахне, так вона мене від злих і заздрісних очей оберігає. Ніякого зла мені ніхто не зробить, ні словом, ні ділом не зашкодить. Амінь».

Тепер гілочку потрібно закопати поряд з яблунею, з якої її зрізали.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Народні прикмети на 20 квітня

  • Якщо йде дощ, вродить калина.
  • Морозно і сонячно в цей день – буде хороший урожай хлібів.
  • Якщо на небі багато зірок, то в лісі буде багато ягід і грибів. Яка погода цього дня, така буде і 20 вересня.
  • У цей день не можна з вікна визирати – біду накличеш.

20 квітня – що не можна робити, а що потрібно

За народними повір’ями, 20 квітня не можна ходити до річок та озер без захисту.

У давнину вірили, що в цей день прокидаються водяні і русалки. Тому до відкритої води не підходили без пучка полину або часнику – з точки зору народних вірувань, це найбільш надійні обереги від нечисті.

Також увечері не дивилися на зірки з вулиці – тільки через скло вікон, щоб не накликати на себе неприємності.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

 20 квітня День ангела відзначають: Килина, Аркадій, Георгій, Данило, Євдокія, Петро. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

0 Комментариев