20 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

20 червня світ відзначає Всесвітній день Wi-Fi, Всесвітній день захисту слонів в зоопарках, Міжнародний день серфінгу, Всесвітній день біженців, День вина «Ламбруско», Міжнародний день вина «Шенен Блан».

У США святкують День американського орла, День морозива з газованою водою, День ванільного молочного коктейлю, в Австралії – День посадки дерев, у Азербайджані – День працівників газового господарства, у Сенегалі – День незалежності, в Еритреї – День мучеників, в Узбекистані – День суверенітету, в Аргентині – День національного прапора, у Канаді – День «Дівчата вивчають програмування».

20 червня — День Святого Феодота (Федота)

Саме з Дня Феодота, 20 червня, нарешті, починали ходити на водойми і купатися — до цього вважалося, що злі духи (водяники й русалки) потягнуть людини під воду. Тепер же аж до дня Іллі, який відзначають на початку серпня, можна було проводити час біля річок і озер.

У православній церкві 20 червня вшановують пам’ять мученика Феодота Анкирского, який жив на території міста Анкіра в III столітті. Цікаво, що у Феодота був власний готель, в якому він часто розмовляв зі своїми постояльцями про віру і життя. Завдяки цьому, він зміг навернути в християнство багатьох грішників — вони покаялися і прийшли до Бога. Саме готель Феодота став притулком для багатьох християн, які піддавалися гонінням, організованим імператором. Крім того, Феодот намагався якомога частіше відвідувати в’язнів у темницях і ховав їх після страти або смерті від хвороб. Саме тоді 7 дів прийняли мученицьку смерть від рук гонителів.

Одна з цих дів з’явилася до Феодота у сні і звеліла йому підняти тіла дів з дна озера для того щоб їх поховати. Федот виконав прохання, і в цьому йому допоміг Господь. Так, коли Федот підійшов до озера, то піднявся дуже сильний вітер, вода відійшла, показалося дно, і старець побачив мучениць.

Традиції та обряди на Федота

Люди моляться святому Феодоту про гарний урожай.

В це народне свято можна спокійно купатися в річках і озерах, не побоюючись русалок. Тільки потрібно помолитися святому Феодоту і попросити, щоб він уберіг від нещастя. В цей день святий не дає пустувати водяним духам. Він пильно стежить, щоб вони не заподіяли кому-небудь шкоди. Якщо йому на очі попадається русалка, він одразу гострим серпом обрізає їй волосся, в якому прихована чародійна сила.

Народні прикмети

З 20 червня, Дня Федота, люди починали купатися у водоймах та не боятися мавок чи хвороби. До цього дня уникали водойм, адже вірили, що злі духи можуть схопити та забрати людину на дно. Якщо на Федота видавалася тепла та приємна погода, буде хороший урожай жита. Якщо під час сходу сонця тепло та душно, то буде негода. Прислухалися до грому: якщо його чутно з різних боків неба, то слід очікувати сильний град та похмуру погоду на кілька днів.

20 червня день ангела відзначають: Афанасій, Анна, Олександр, Валерія, Богдан, Борис, Валентин, Василь, Віктор, Володимир, Григорій, Давид, Зінаїда, Іван, Лев, Максим, Марія, Михайло, Павло, Петро, Степан, Тарас, Федір, Федот, Лукіна, Сусанна, Клавдій.

0 Комментариев