20 березня: яке сьогодні свято?

news

20 березня церква вшановує пам’ять Великомученика Василя. В народі цей день називали – день Василя – крапельника, саме з цього дня починалася відлига, з дахів падали бурульки, лід і сніг. Зима залишалася позаду і наступала довгоочікувана весна.

Говорили: “З дахів капає, а ніс дряпає”, “На Крапельника гріхи тяжкі на землю падають”.

Також 20 березня припадає день весняного рівнодення. Цей день має надзвичайну енергетику і часто трапляються дива.

В давнину люди вірили, що цього дня, дивлячись на сонце, можна загадувати бажання — і воно обов’язково збудеться. Вважалося, що чим радісніше та веселіше проведеш цей день, тим щасливішим буде твоє життя.

Прикмети на 20 березня:

  • Мороз 20 березня – то ще 40 днів бути морозам.
  • Капає з дахів вода – рік буде урожайним.
  • Прилетіли жайворонки цього дня – чекайте тепла.
  • В день холодно та похмуро – ввечері чекайте заморозків.
  • Лелеки прилетіли 20 березня – весна буде пізньою.

Що не можна робити цього дня:

1.Не можна думати про погане і говорити вслух – може здійснитися.

2.Також не можна сваритися і бажати зла іншим.

Цього дня також святкують – Міжнародний день щастя та День Землі, отже приводів для святкування є багато. 

У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі. Дату проведення свята обрали не випадково: 20 березня – день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.

У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі – сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну.

Мета свята – привернути увагу громадськості до нашого спільного дому – планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Засновником цього Дня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який в 1840-х роках розгорнув кампанію по посадці дерев і чагарників, в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. А ставши секретарем Території Небраска, у 1872 році він запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню. Так з’явився День дерева, який відразу ж став дуже популярний.

В наш час в День Землі проводять безліч екологічних та миротворчих заходів та акцій по всьому світу. Це свято є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.

Сьогодні – Міжнародний день щастя

Починаючи з 2013 року 20 березня за ініціативою ООН відзначається Міжнародний день щастя.

Свято було встановлено для визначення важливості щастя в житті людей в усьому світі.

Щороку, приурочений до цього дня, публікується Міжнародний індекс щастя, який враховує рівень доходу, очікувану тривалість життя, ступінь соціальної підтримки, особистої свободи, ставлення людей до корупції і щедрість народу.

За результатами минулорічної доповіді за рівнем щасті Україна посідала 138 місце.

А найщасливішою країною світу стала Фінляндія, набравши найвищі оцінки за всіма критеріями. У десятці найщасливіших також Норвегія, Данія, Ісландія, Швейцарія, Нідерланди, Канада, Нова Зеландія, Швеція та Австралія.

Іменини цього дня святкують: Анна, Антоніна, Василь, Євген, Євдокія, Катерина, Омелян, Єфрем, Ксенія, Марія, Надія, Микола, Павло.

 

0 Комментариев