2 жовтня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 2 жовтня, за народним календарем сьогодні – день Трохима та Зосими.  Зосиму вважали покровителем бджіл, тому у цей день молилися йому, щоб він зберіг бджолині сім’ї та допоміг зібрати багато меду. Час з 2 по 10 жовтня селяни називали “бджолина девятина”, бо саме о цій порі бджолярі починали збирати мед та готували вулики до зимівлі.

Також 2 жовтня незаміжні хлопці та дівчата влаштовували Трофимови вечірки – зустрічі, під час яких молоді люди мали змогу обрати собі пару. Вважалося, що саме Трофим допомагає зустрітися коханим.

2 жовтня – Міжнародний день ненасильства. Це свято почали відзначати у 2007 році в багатьох країнах світу. І дату вибрали не просто так, в цей день в 1869 році народився Махатма Ганді, основоположник філософії ненасильства. Тому день вважається ще одним приводом, щоб пропагувати ненасильство, проводити просвітницькі та суспільно-роз’яснювальні роботи, розповідати про універсальну значущість принципу ненасильства, а також спроби затвердити культуру світу, розуміння, ненасильства і терпимості.

Жартівливі свята: Свято запрошення на побачення та Перший день дієти

Народні прикмети на 2 жовтня  наступні:

  • Тепло 2 жовтня – вся осінь буде теплою.
  • Грім гримить – зима буде майже без снігу.
  • Листя з осики опадає горілиць – зима буде суворою.

Іменини в цей день – Олексій, Гавриїл, Георгій, Давид, Зосима, Ігор, Костянтин, Макар, Марія, Микола, Трохим, Федір

0 Комментариев