2 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

2 вересня 2020 світ відзначає День закінчення Другої світової війни. В Україні – День нотаріату, в США – День коригування календаря, День Перемоги над Японією, День чорничного ескімо на паличці, в Італії – Венеціанський кінофестиваль, в Іспанії – День Сеути, в Індії – свято «Онам», у В’єтнамі – День Незалежності, у Тибеті – День демократії, в Кітіє, Сінгапурі – свято голодних духів.

В церкві 2 вересня вшановують пам’ять проpока Самуїла. Він народився за 1146 років до народження Христа. Коли хлопчикові виповнилося три роки, мати пішла з ним до Шіло, і за обітницею віддала його до скинії на піклування первосвященика Ілія, який в той же час був і суддею над народом Ізраїльським.

Коли філістимляни вбили 30 тисяч ізраїльтян, а разом з ним і синів первосвященика Ілії, їх батько помер на місці. Після цього Самуїл став суддею ізраїльського народу. При ньому з полону був повернутий Ковчег Божий, а пізніше і всі міста, захоплені філістимлянами.

Самуїл керував народом 40 років. Постарівши, пророк Самуїл помазав на царство святого Давида, який знаходив у нього притулок, рятуючись від переслідувань царя Саула. Пророк Самуїл помер, досягнувши глибокої старості. У 406 році мощі пророка Самуїла були перенесені з Юдеї в Константинополь.

Пророк Самуїл вважався покровителем чоловіків. Тому на 2 вересня господині намагалися приготувати багато смачних страв і всіляко догодити чоловікові.

2 вересня яке свято День Самуїла, Друга світова війна

Бажано, щоб серед приготованих страв була смажена картоплю з грибами – символ ситої зими і рясних врожаїв. Готували страву зі свіжими опеньками.

Вважалося, що на Самойлів день необхідно сходити в ліс за опеньками.
Також подавали буряк і страви з нього, особливо якщо в будинку була незаміжня дівчина. Цей овоч був прикметою на швидке заміжжя в Самойлів день.

У своїх молитвах до пророка Самуїла прийнято звертатися про захист і здоров’я для близьких чоловіків, а також про гарну погоду під час осінніх польових робіт.

На Самойлів день прийнято було загадувати бажання, вважалося що все задумане неодмінно збудеться. Повний текст читайте тут:

Прикмети 2 вересня:

Заборони цього дня:

Не можна давати в борг;
Не можна зберігати поламані речі;
Не можна відмовлятися від допомоги;
Не можна вживати жирну і шкідливу їжу і спиртне;
Нові знайомства в цей день заводити не слід, так як через деякий час ці знайомства доставлять вам чимало неприємностей;
Не можна стригти волосся і нігті;
Розчісуватися чимось окрім дерев’яної щітки або гребеня;
Залишати дітей без нагляду навіть на одну хвилину;
Приймати важливі рішення щодо любовних відносин вінчатися і свататися.

Іменини сьогодні  відзначають: Самуїл, Тимофій, Максим, Віктор, Опанас, Іван і Аделіна, Олександр, Володимир, Іван, Микола, Федір. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев