2 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

2 травня світ відзначає Міжнародний день Гаррі Поттера, День весняних акварелей, Міжнародний день астрономії, Всесвітній день голого садівника, Всесвітній день тунця, Всесвітній день лабіринту, Міжнародний день скрапбукінгу, Міжнародний день обізнаності про цинзі і Міжнародний день леді райдерів.

В США святкують День безкоштовних коміксів, День гри на гавайській гітарі, День брата і сестри, День трюфелів, в Бутані – День вчителя, в Індонезії – День утворення, в Іспанії – День Мадрида, у Болгарії – День святого Бориса, у Польщі – День прапора, День польської діаспори, в Грузії – Свято Кутаисоба (День Кутаїсі), в Британії – Фестиваль сажотрусів Рочестера.

Православна церква 2 травня вшановує пам’ять преподобного Івана Ветхопещерника, ієромонаха, пресвітера. Інші назви свята: «День Івана Воїна», «Ветхопещерник», «Новини», «Каратель корів», «Бабські іменини». В цей день молилися і просили Івана розсудити спори, вберегти від злодіїв, знайти винних у крадіжці.

Оскільки Іван-воїн вважався захисником скривджених і скорботних, в цей день було заборонено ображати кого-небудь, особливо тих, хто був не в змозі відповісти.

І ще – з язичницьких часів 2 травня селяни відзначали свято весни. 2 травня існувала традиція виносити в поле полотна і просити весну за гарний врожай. Часто саме 2 травня траплялися перші травневі грози. Була поширена традиція 2 травня випікати пироги з начинкою – це обіцяло багатий урожай.

Головні прикмети 2 травня:

  • Дощовий і похмурий день – червень буде сухим і сонячним.
  • Тепла погода 2 травня – наприкінці місяця буде холодно.
  • Хмари швидко біжать по небу 2 травня – дощу найближчими днями не буде.
  • Дикі качки в’ють гнізда недалеко від води – чекайте посухи. Навпаки, якщо гніздяться качки трохи далі від водойм, то це прикмета до того, що літні дні будуть дощовими.
  • Якщо ввечері цього дня золотиста зоря – до хорошої погоди.

Що категорично не можна робити в цей день:

  • Сьогодні можна багато працювати і виконувати важкі домашні справи.
  • У цей день категорично заборонені сварки в родині.
  • Не можна починати нові справи або планувати поїздки – це приведе до невдач.

У суботу, 2 травня, іменини відзначають власники таких імен: Віктор, Дмитро, Семен, Іван, Георгій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев