2 серпня: день Іллі, свято, прикмети

news

2 серпня  православна церква 2 серпня згадує Пророка Іллю, який є найбільш шанованим старозавітним святим покровителем пілотів і десантників. Цей святий – один із найбільших пророків Старого Заповіту, родом із Палестини. Св. пророк Ілля проповідував задовго до появи Ісуса Христа.

Вважалося, що Ілля-Громовержець, несучись по небу на вогненній колісниці, пускає громи і блискавки і вражає нечисту силу, яка може сховатися в звіра і навіть в людині. А тому в цей день небезпечно працювати в полі, щоб не вразила блискавка.

З Ільїна дня не можна купатися, тому що вода стає студеною. \На день пам’яті цього святого традиційно йде дощ. Такий дощ вважають благодатним, і, якщо вмитися ним, то можна зцілитися від хвороб і прокази.

Старші люди вірили, що в цей день, 2 серпня, св. Ілля їздить на конях по небу, і від швидкого бігу один з коней втрачає підкову, яка падає у воду, і відповідно вода холоднішає. За народною міфологією, Ілля є наступником громовика Перуна, повелителем дощів, грому і блискавок.

Дощовий Ілля — захисник урожаю, худоби, рослин, взагалі всієї природи, тому особливо шанували його хлібороби. Вірили: якщо цього дня хороша погода, то буде гарний сінокіс, якщо дощ — буде врожай жита наступного року, якщо спека — буде холодна і довга зима.

Жартівливі свята: Свято випадкових знайомств та День дзвінків незнайомим людям

Сьогодні свої іменини святкують: Олександр, Олексій, Афанасій, Георгій, Іван, Ілля, Костянтин, Леонтій, Микола, Петро, Сергій, Тихон, Феодор.

Щорічно 2 серпня в Україні та інших пострадянських державах святкується День десантника.

 

Народні прикмети на 2 серпня наступні:

  • Злива на Іллю до гарного врожаю зернових на наступний рік.
  • Тривалий грім – буде сильний град.
  • Суницю після Іллі їсти не можна – буде постійно хотітися спати.

 

0 Комментариев