2 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

2 липня 2020 світ відзначає Всесвітній день собаки, День сюрпризів, Всесвітній день НЛО, Міжнародний день спортивного журналіста.

У США – День лікеру «Анисетт», День «Я забув», у Норвегії – День короля, в Азербайджані – День працівників поліції, у Казахстані – День дипломатичної служби, в Італії – Сієнське Паліо, в Узбекистані – День державного герба.

За народним календарем сьогодні – День Зосими. Вважалося, що 2 липня стоїть найспекотніша погода. З цього часу починалося дозрівання хлібів і активна стадія заготовлення сіна для худоби. Також 2 липня бджоли починали запасати мед. Останніх наші предки дуже поважали, адже вважали бджіл посланницями бога. Слов’яни наділяли бджіл такий надзвичайною силою за їх здатність давати людині віск, з якого виготовляли свічки. Прикмети дня також пов’язані з цими комахами: якщо бджоли летять до вуликів – до дощу, а якщо сидять по стінах – буде спека.

Народні прикмети на 2 липня

  • Бджоли купчасто до своїх вуликів летять – до дощу, на стінках вуликів сидять – до спеки, стають злішими, частіше жалять – до посухи.
  • Ввечері з’явилася веселка – на хорошу погоду.
  • Якщо до вечора купчасті хмари зникли, то погода буде ясна, без опадів.
  • Справа, розпочата 2 липня, буде успішною.

Що не можна робити на День Зосима 2 липня

  • Переїдати, особливо їжу тваринного походження. Вважається, що 2 липня не можна їсти більше, ніж потрібно твоєму організму: більше, ніж треба, в животі – менше, ніж треба, в гаманці.
  • Сумувати і злитися. Це не той день, який можна витратити на негативні емоції.
  • Брати і давати в борг. А якщо у тебе є якісь борги, то краще віддати їх до дня Зосима, інакше тебе переслідуватимуть проблеми з грошима цілий рік.

Іменинники дня: Тадей, Іван. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев