2 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

2 червня 2020 світ відзначає Свято шаф, що падають, International Whores Day, Всесвітній день боротьби з розладами харчової поведінки, а також День здорового харчування.

У Таїланді святкують День ананаса, у США – День любові до свого стоматолога, День морозива «Rocky Road», в Італії – День республіки, в Азербайджані – День цивільної авіації, у Словенії – День залізничника, у Канаді – День ветеранів, у Болгарії – День пам’яті Христо Ботева, або День пам’яті борців, полеглих за свободу країни в боротьбі проти османських поневолювачів.

Православна церква 2 червня вшановує пам’ять благовірного князя Довмонта, у Святому Хрещенні Тимофія. У народі день назвали Тимофій Грядочник.

Це народне свято, що має свої традиції і прикмети. Вважається, що святий Тимофій був великим любителем овочів, а особливо огірків. Саме тому свято часто асоціюють з огірками.

День Фалатея-Огірочника

У православній церкві 2 червня вшановується пам’ять мучеників Астерія, Олександра і Фалатея, життя яких датоване 284 роком. Ці люди постраждали за віру в Христа – їх піддали жорстоким тортурам і вбили, відрубавши голову. До речі, наймолодшому Фалатею в цей час було 18 років.

В народі свято називали по-різному: День Фалалея, Фалалей Тепловій, Огірочник, День Алексія, Грядочник, Фалалей Теплий і т. д. Сам мученик Фалалей часто був відомий під ім’ям Огірочника, оскільки саме 2 червня люди починали сіяти огірки. Говорили: «Прийшов Фалалей – досівай огірки мерщій», «На Пилипа і на Фалалея – діставай огірки швидше», «На Фалалея – сади огірки».

Належало приховувати факт посадки огірків навіть від членів сім’ї, які в цьому процесі не беруть участь.

2 червня — Тимофій Грядочник: святому моляться про гарний урожай - 2 червня – яке сьогодні свято: традиції, заборони

Тимофій Грядочник

В цей день, 2 червня, церква вшановує пам’ять князя Довмонта Псковського (при хрещенні Тимофія). У народі святого назвали Грядочником, так як свято припадало на час найактивніших праць в городі.

На Тимофія починали садити огірки. Говорили: «Прийшов Тимофій – сій огірки швидше». Роботи намагалися виконувати тихо і непомітно, особливо це стосувалося першої грядки. Пізніше перший огірок намагалися скоріше вирвати і закопати в потаємному місці. Якщо ж сторонній побачить перший огірок, тоді можуть пожухнуть всі батоги.

У теплих регіонах до Тимофія огірки вже сходили. Тому в народі вважалося, що в цей день потрібно дивитися, чи жовтіють батоги. Якщо спостерігалось таке, то говорили, що був врок від недобрих сусідів.

Що сьогодні не можна робити

  • Сон з 1 на 2 червня віщий. Розповідати про те, що ви бачили в сновидінні нікому не можна.
  • Також не бажано сьогодні їсти м’ясні продукти. Надайте перевагу свіжим овочам та фруктам.
  • У цей день не створюйте конфліктних ситуацій – оминайте сварки та крики.

Народні прикмети на 2 червня

  • На ялині багато шишок – буде багатий врожай огірків.
  • Якщо качки постійно пірнають, то незабаром почнеться дощ.
  • Багато вечірньої роси – до гарної погоди наступного дня.
  • Жаби голосно кумкають – до щедрого врожаю огірків.
  • Ллє злива – через 6 місяців того ж числа буде сильний снігопад.
  • Сонце сходить в хмарах – урожай огірків буде багатим.

 

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

Сьогодні іменини відзначають: Олександр, Олексій, Іван, Йосип, Микита, Тимофій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

День здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі

2 червня проводять День здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі. Відзначається з 2011 року. Ці червневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

Всесвітній тиждень серцевого ритму

2 червня 2020 року у світі відзначають Всесвітній тиждень серцевого ритму. Цей день проходить з вівторка першого повного тижня червня. Мета – поліпшення діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію. Ці червневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

0 Комментариев