19 вересня: яке сьогодні свято?

news

19 вересня в православній церкві відзначається день пам’яті архангела Михайла, який був одним з найголовніших ангелів і дуже часто згадується в Святому Письмі. У Біблії він іменується архистратигом і шанується як голова всього ангельського воїнства, будучи покровителем християн, які виступають проти зла.

Також Михайла називають захисником померлих, оскільки, згідно з переказами, саме він переніс на небеса душі Богородиці і пророка Авраама. Повір’я говорить, що Михайло охороняє ворота Раю. Зазвичай до Михайла звертаються з молитвами про зцілення від важких хвороб. Ім’ям Михайла дуже часто називають різні джерела, які володіють цілющими властивостями.

19 вересня – Міжнародний день наслідування піратів

Це свято ще називають «Говори, як пірат» і відзначають його у понад 40 країнах. Люди намагаються наслідувати розмови піратів, більш сильні любителі вбираються в костюми. Ідея створення належить Джону Бауру і Марку Саммерсу. У 1995 році ці два американця грали, уявляли себе піратами і використовували особливий піратський сленг. До речі, знання сленгу – це обов’язкова умова, щоб тебе прийняли в піратську банду. Наприклад, вирази в стилі «хай йому чорт» і подібні. Ті, хто більше цікавиться піратськими байками, літературою та історією обговорюють цей напрямок, співають і танцюють, носять піратську символіку з Веселим Роджером, і просто веселяться.

19 вересня – День народження «Смайлика»

Цей день відзначають щороку 19 вересня. Саме в цей день в 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман запропонував використовувати для позначення усмішки двокрапку, дефіс і дужку. Що стало серйозним поповненням електронного лексикону дало розвиток мільйонам інших смайликів, а пізніше і стікерам.

Народні прикмети на 19 вересня

  • Не можна працювати 19 вересня – це, згідно з прикметами, до біди.
  • Тепло на Михайлів день – осінь буде довгою.
  • Листя осики лягають вгору лицьовою стороною – зима буде холодною.
  • Якщо людина народилася в цей день, то її талісманом є аметист.
  • Якщо на деревах з’явився іній, варто очікувати взимку рясного снігу.

Іменини в цей день – Андрій, Архип, Всеволод, Давид, Денис, Дмитро, Іван, Кирило, Костянтин, Макар, Михайло, Фекла

0 Комментариев