19 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

19 січня 2021 відзначаються День варіння зілля, День апельсинових казок, День художника поза законом, Всесвітній день сиру «Кварк», Міжнародний тиждень безпеки снігоходів.

У США – День попкорну, День друкарської фарби, День консервної банки, День подяки зброї, День позбавлення світу від химерних дієт, у Білорусі – День працівника Служби порятунку, у Бонейрі – День відпочинку після карнавалу, в Ефіопії – свято Хрещення, в Індії – День мови кокборок.

Церковний календар: січень 2021

19 січня українці святкують Водохреще — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Воно починається ввечері 18 січня, коли всі православні відзначають Водохресний Святвечір Хрещення Господнє (Водохреще). Цей день знаменує кінець Різдвяних Святок, які проходять в період з 7 по 19 січня. Головним святковим обрядом є купання в ополонці.
Історія виникнення свята сягає корінням в далеке минуле, коли відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем.

У Біблії говориться про те, що в момент хрещення на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, і одночасно голос з небес проголосив про те, що Ісус – Син Божий. Саме тому Водохреще називають також святом Богоявлення.

Купання на Водохреща: як зануритися в ополонку і не захворіти

Файл:Купання на Водохреща (16327281512).jpg — Вікіпедія

Прикмети на Водохреща
Вважається, що прикмети, помічені на Водохреща 19 січня, найправдивіші. Наприклад:
Якщо у цей день стоїть ясна погода і мороз, то літом слід чекати засухи, а якщо сніжна і похмура – на рясний урожай.
Якщо під повний місяць відбудеться Богоявлення, то може статися великий розлив, а якщо чути частий гавкіт собак – до великої кількості дичини.
У водохресний полудень люди дивилися в небо: якщо на ньому були сині хмари, то вірили в урожайний рік.
Дуже багато водохресних прикмет пов’язані з погодою, адже наші предки дуже залежали від сил природи. Наприклад:
Якщо в день Водохреща повний місяць, то весь січень слід очікувати таку погоду, яка була наступні три дні після свята.
Якщо небо було ясне й безхмарне, то і до кінця місяця погода повинна бути морозною і ясною. Якщо ж іде дощ, то до кінця січня буде хмарно і дощитиме.
Вже наступного дня, 20 січня — всі повертались до звичного ритму життя, працювали та займались побутом. Декілька тижнів можна було справляти весілля та співати пісень, дозволяти у раціоні різне м’ясо та смаколики. Адже потім, через декілька тижнів, наступає найсуворіший у році — Великий піст, що триває аж до Великодня, тобто дня воскресіння Ісуса Христа.

Як потрібно набирати воду на Водохреща та коли пити, щоб позбутись хвороб та залучити добробут

День ангела: календар імен на 8 – 14 липня

Іменини у Івана і Феофана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

0 Комментариев