19 лютого: яке сьогодні свято?

news

9 лютого за православною традицією вшановують пам’ять преподобного Вукола Смирнського. Його називають першим єпископом, який служив в Малій Азії, де він проповідував християнство.

У давнину це свято називали Вукола-телятник. Багато прикмет та обрядів цього дня пов’язували з родючістю, а саме з благополучним отеленням корови, яка раніше була головною годувальницею сім’ї. Звідси походить ще один обряд – у цей день можна було заговорити чоловіка від чоловічого безсилля.

Вважалося також, що якщо самотня людина в цей день помолиться, вона незабаром може знайти свою другу половинку.

На Вукола рекомендується робити генеральне прибирання в домі і у дворі. Слід винести сміття, вимити підлогу та вікна, полагодити те, що відкладали вже давно.

В цей день не можна сваритися, а якщо ви живете не в злагоді з сусідами, 19 лютого – відмінний день для примирення.

Рекомендується також в цей день носити на собі оберіг, бо у цей день вам дуже легко можуть наврочити.

Народні прикмети на 19 лютого на Вукола Смирнського

  • Якщо 19 лютого холодно – березень буде теплим.
  • Вдарять морози – обіцяють бурхливу весну, сухе і спекотне літо.
  • Чим холодніше на Вукола, тим тепліше буде перший місяць весни.

Сьогодні, 19 лютого, відзначають Всесвітній день захисту морських ссавців (День кита).

День захисту морських ссавців, інша назва свята День кита нагадує, що саме в цей день 1986 року в силу вступив мораторій (заборона) на ловлю китів або китовий промисел. Даний документ був підготований ще в 1982 році організацією MKK (Міжнародна китова комісія). Причиною мораторію стало катастрофічне становище океанічної біосистеми викликане більш ніж 200-т річний промисловим винищенням китів та інших морських тварин людиною. За цей час внаслідок бездумного промислового вилову суттєво скоротилася кількість морських тварин, а деякі популяції опинилися на межі повного зникнення.

На даний час на планеті залишилося 119 видів морських ссавців. В чорному морі проживають 4 види, а саме тюлені і три види дельфінів. Мораторій на китовий промисел забороняє будь-яке полювання на китів та торгівлю їх м’ясом у всьому світі. Винятками є тільки наукова діяльність та задоволення потреб корінного (аборигенного) населення. Вони встановлюються з дозволу урядів-членів Міжнародної китової комісії (MKK) до якої входять понад 80-ть країн.

Незважаючи на те, що дана заборона діє і сьогодні, винищення тварин продовжується.  Такі країни як Японія, Ісландія та Норвегія, де китобійні традиції дуже міцні, продовжують цим займатися в рамках строго визначених квот. Корінні народи Гренландії, Аляски та Чукотки також продовжують полювання на китів. Крім офіційного промислу у багатьох частинах світу процвітає браконьєрство. Також багато ссавців гине внаслідок екологічних катастроф, зокрема розливів нафти з танкерів та бурових платформ.

Для зупинки цього ганебного явища група країн членів MKK на чолі з Австралією наполягають повністю заборонити китовий промисел. Проте на даний час їм не вдається досягнути компромісу з китобійними країнами які продовжують виловлювати більше 1000 китів на рік. Основна ціль даної події привернути увагу світової спільноти до захисту китів та інших морських тварин від жадібного винищення людиною.

19 лютого 2020 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 386772

Іменини сьогодні святкують: Олександр, Анатолій, Василь, Дмитро, Іван, Христина, Максим, Марія, Юліан.

0 Комментариев