19 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

19 листопада в світі відзначають Всесвітній день пам’яті жертв ДТП, Всесвітній день запобігання насильству над дітьми, Всесвітній день туалету, Міжнародний день відмови від куріння, Міжнародний день філософії, Міжнародний день чоловіків, День працівників гідрометеорологічної служби.

В Україні – День скловиробника, День працівників гідрометеорологічної служби, в Німеччині – День супу, в США – День Роккі і Буллвінкля, День американського виробництва, День заміщає Вчителя, День рівних можливостей, День гри на волинці, День макіато, День побажання поганого дня, День гри “Монополія”, в Таїланді – Свято духу води і світла “Лойкратхонг”, в Індії – День народження гуру Нанака, День мучеників в штаті Уттар-Прадеш, День інтеграції, в Бразилії – День прапора, в Пуерто-Ріко – День відкриття, на Малі – День звільнення, в Белізі – День народу гаріфуна, в Монако – Національний день.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Цього дня православна церква вшановує пам’ять Варлаама Хутинського – засновника Спасо-Преображенського Хутинського монастиря, який жив у XII столітті на території Новгорода.

Варлаам був з родини багатих новгородців, з дитинства любив священні книги. Не грав з іншими дітьми і мріяв про чернече життя. Після смерті батьків Варлаам роздав все своє майно і відправився в пустелю. Потім оселився в лісі на пагорбі Хутинь.

Незабаром до нього почали приходити люди – за порадою, за допомогою, за благословенням. На місці того пагорба був побудований храм, Варлаам віддав на його потреби останні гроші і написав статут. Ще за життя святий удостоївся дару прозорливості і чудотворення. Помер Варлаам Хутинський у 1192 році.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

На честь пам’яті святого сьогодні відзначається народне свято 19 листопада – Павло Льодостав.

Павло Сповідник жив у IV столітті в Константинополі, був патріархом. У ті часи аріани були дуже впливові і не хотіли, щоб Павло став архієпископом. Вони бажали, щоб пост зайняв їх однодумець. Проте, Павло все-таки отримав цю посаду. Аріані кілька разів зводили його з кафедри, а потім відшукали на засланні і вбили.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Прикмети

  • Безвітряна погода – до швидкого похолодання.
  • Коні їдять добре – не страждатимуть від хвороб узимку.
  • Корова дала хороший удій – радуватиме великою кількістю молока в холод.
  • Багато зірок на небі – до холодів.
  • Гуси купаються у воді – до потепління.
  • Зграї ворон і галок кружляють у небі – до снігу.
  • Птахи сидять на гілках дерев – до вітряної та морозної погоди.
  • Вугілля швидко покривається золою – до важкої та холодної зими.
  • Снігопад в цей день – зима буде сніжною.
  • Червоне вечірнє небо – до похмурої погоди і вогкості.
  • Вітру немає 19 листопада – скоро похолодає.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Що сьогодні не можна робити

У цей день категорично заборонено позичати або позичати гроші. Вважається, що краще утриматися від вживання м’ясних продуктів.

За старих часів люди вірили, що чоловік, який відправляється на риболовлю, повинен зловити хоча б одну рибу – з порожніми руками додому приходити не можна.

Постарайтеся не ображати домашніх тварин.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Що можна робити 19 листопада

Наші предки говорили, що лід, який утворюється на річках в цей день, не розтане до весни. Саме тому чоловіки починали готуватися до зимової риболовлі – перебирали снасті і лагодили їх. Також дивилися на погоду, щоб зрозуміти, коли краще їхати за уловом.

Іменини 19 листопада відзначають: Олександра, Герман, Клавдія, Анатолій, Ніна, Серафима, Гавриїл, Микола, Василь, Віктор, Микита, Костянтин, Арсен, Павло. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев