19 квітня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 19 квітня 2020 року в церковному календарі Світле Христове Воскресіння. Також це день вшанування пам’яті святителя Євтихія, архієпископа Константинопольського, рівноапостольного Мефодія, єпископа Моравського, преподобної Платоніди, 120-ти перських мучеників.

У православній церкві 19 квітня відзначають день святого Євтихія, який за життя зробив безліч зцілень і чудес. Наприклад, одного разу до нього за допомогою звернулася жінка, у якої постійно народжувалися мертві діти. Саме Євтихій допоміг їй народити двох здорових синів. Після цього до старця звернулися двоє глухонімих юнаків, яких Євтихій зміг зцілити.

У 2020 році 19 квітня також відзначається одне з головних церковних свят – православний Великдень.  Воскресіння Христове або Пасха – свято зі свят і торжество всіх торжеств. З усіх великих християнських свят церковного року воно найбільш давнє, урочисте й радісне.

Великдень символізує перемогу над смертю Ісуса Христа, який прийняв смерть за гріхи людей, і спасіння людського роду від страшних бід. До цього дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харчуванні та інших задоволеннях, аби очиститися й гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.

У цей день заборонено викидати залишки освячених продуктів, наприклад, шкаралупу від яєць. Її можна спалити, закопати, згодувати птахам.

Не можна шити, прибирати, прати, працювати в саду або городі – не можна. Але якщо це – ваша робота, і вам не вдалося взяти вихідний, то церква дозволяє працювати.

Прикмети на 19 квітня

  • Прилетіли качки і гніздяться в місцях з великою кількістю води – чекайте посухи влітку.
  • Тихий і сонячний день – прикмета до того, що ярі добре вродять.
  • Туман вранці віщує суху погоду до кінця місяця.
  • Вітряна погода – колосся зіб’є, і врожаю багатого не буде.
  • Якщо вітру 19 квітня немає – можна очікувати гарного урожаю зернових культур.

Великодні богослужіння: коли і де дивитися | Новое Время

День проліска святкується щорічно 19 квітня у багатьох країнах. Однак зародився він в Англії в 1984 році, де проліски зацвітають в середині квітня. Тому і свято відзначають на початку весни і теплих погожих днів.

День 33-х патріотів святкують в Уругваї з 1825 року. 33 патріота були групою засланців уругвайських революціонерів на чолі з Гуаном Антоніо Лавалеа. 19 квітня 1825 року ці фірми повернулися до Уругваю з Буенос-Айреса, встановили синьо-біло-червоний прапор, який згодом став державним прапором Уругваю. Через чотири місяці Уругвай проголосив свою незалежність.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев