19 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

19 грудня 2020 світ відзначає День народження лінолеуму, День схрещування пальців, Міжнародний день допомоги бідним.

В Україні – День адвокатури, у США – День вінків по всій Америці, День емо, День карамелі, День пошуку вічнозеленої ялинки, День вівсяних мафінів, в Індії – День звільнення Гоа, у Білорусі – День профілактики травматизму.

Свята та вихідні в Україні 2021

У православній церкві 19 грудня вшановують святого Миколая. У народі його вважали головним помічником для засуджених за нескоєні діяння. Також Микола є покровителем купців, дітей та моряків.

Картинка День святого Миколая

Вранці 19 грудня люди обов’язково вирушали до церкви, служили молебні та тільки після цього накривали багаті столи. Не можна було сумувати на день Миколая – вважалося, що це призведе до сильних морозів. Микола був покровителем і шлюбів, а тому йому можна було молитися про щасливе сімейне життя.

День святого Миколая: історія свята

Святий Миколай – це історична особистість. Роками його життя вважають 270-345 рр. н.е. За переказами, Миколай був єдиним сином багатих і заможних батьків Феофана і Нони. Тривалий час вони були бездітні, проте їм вдалося вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити своє дитя релігії.

Святий Миколай рано осиротів і жив занурений у світ науки. Ім’я Миколая зафіксовано у списку єпископів, які брали участь у першому Вселенському християнському соборі 325 року, який зібрав імператор Костянтин Великий.

Церковний календар: грудень 2020

За життя Миколай Угодник зробив безліч чудес, врятував від смерті трьох обмовлених воєначальників, звільнив рідне місто Міри від тяжкого голоду, неодноразово визволяв бідних на суші і на морі

19 грудня – традиції святкування Миколая Чудотворця в Україні

В Україні дуже шанують день Миколая Чудотворця. Особливо нетерпляче на це свято очікують дітлахи, адже святитель Миколай обов’язково покладе під подушку якийсь подарунок. Так, напередодні свята хлопчики та дівчатка пишуть святому листи із проханням здійснити їхні мрії. І зранку 19 грудня одразу зазирають під подушку, очікуючи виконання Миколаєм Угодником їхніх бажань.

Вважається, що добрим і слухняним діткам Миколай Чудотворець уночі тихенько підкладає подарунки, а тим, хто погано поводився, – каміння або різочку. Тому дітлахи намагаються не вередувати й гарно поводитися, аби сподобатися святому Миколаю.

Чому українцям варто святкувати день Святого Миколая

Цього дня прийнято відвідувати церкву й молитися святому Миколаю, просячи про добробут і заступництво. До Миколая Чудотворця звертаються в різних життєвих ситуаціях, зокрема, в часи скрути.

Свято Миколая відкриває низку різдвяних і новорічних урочистостей. Саме цього дня у містах України запалюють новорічну ялинку. Зазвичай День Миколая Угодника відзначається з ярмарками і гуляннями, різними концертами та благодійними заходами.

Традиційним частуванням цього дня є миколайчики – медові пряники, прикрашені яскравою глазур’ю. Найбільш поширене випікання у формі дідуся в кожусі, але роблять їх також у формі янгола, зірки, сонечка, півмісяця, півників, коників тощо.

Звичаї, обряди та вірування на Миколая Чудотворця

Микола допомагав стражденним і вбогим. За своє життя святитель здійснив безліч чудес. Дожив він до глибокої старості. У 1087 році його мощі були перенесені до італійського міста Барі, де вони знаходяться і сьогодні.

Микола-угодник є одним із найбільш шанованих святих в нашій країні.

Церква сьогодні вшановує пам'ять Миколи Чудотворця / фото azbyka.ru

Вірили, що він допомагає людям навіть без спеціального звернення. У легендах, піснях і казках розповідається про те, що святий Миколай ходить по домівках, заглядає в льохи, комори, намагаючись наповнити їх різним добром.

Святитель Микола – захисник обмовлених. До нього зверталися з молитвою невинно засуджені, сподіваючись на допомогу.

Також святого вважають покровителем моряків, купців і дітей. Хлібороби молилися йому про гарну погоду і багатий врожай.

З Миколаєм! Вірте у дива, і вони обов’язково трапляться…

Серед знахарів і народних цілителів було поширене повір’я, що день Миколи Угодника – найсприятливіший для лікування важких недуг.

День відкривав зимові сватання. 19 грудня ті, хто думав одружитися, служили молебень Миколі Чудотворцю.

Молодь в день святого Миколая збиралася в заздалегідь обговореній хаті на посиденьки, під час яких йшла бурхлива підготовка до Святок. Дівчата і хлопці готували маски, костюми, вчили і складали пісні-колядки.

Дівчата в цей день ворожили – клали на образ Чудотворця пояс, вірячи, що уві сні побачать свого судженого.

Що потрібно зробити 19 грудня

Потрібно обов’язково сходити до церкви на службу і помолитися за здоров’я своїх близьких, а особливо дітей.

Щоб Миколай Чудотворець оберігав малюка від усяких бід і знегод, потрібно покласти дитині під подушку подарунок від нього.

Наслідуючи приклад святого Миколая, цього дня потрібно допомагати близьким, роздавати милостиню, але робити це скромно.

Також цього дня заведено було миритися, при цьому примовляли: “На Микольщину клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзями”.

Крім того, потрібно обов’язково спекти медові коржики та пряники – миколайчики – і роздати дітям.

Народні прикмети на 19 грудня

  • З’явився іній – в наступному році вдасться зібрати багатий урожай.
  • Яка погода на Миколу Зимового, таким буде день Миколи весняного (22 травня).
  • Морозний і сонячний день – прикмета того, що буде неврожай в наступному році.
  • Якщо сніг з дороги до Ніколина дня замітає, то шляхам і не стояти.
  • Ясна і холодна погода – буде багатий урожай влітку.
  • Скільки снігу на Миколу, стільки навесні і трави буде

 

Іменини у Миколи та Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

2021 рік Білого металевого Бика: як привернути прихильність тварини

0 Комментариев